Barani natiahli v Miškovci víťaznú sériu, Ihnačák si odkrútil premiéru v bystrickom drese

13.1.2020
Víťazná séria banskobystrických hokejistov sa nezastavila ani v maďarskom Miškovci, keď „barani“ potvrdili rolu favorita a miestny DVTK zdolali 4:1. Pre hráčov spod Urpína to bol už ôsmy víťazný zápas v sérii.

Úvod zápasu patril jasne domácim hokejistom, ktorí začali aktívnejšie a v prvej tretine vyslali na banskobystrickú bránu až 15 striel. Dobrý vstup do zápasu podčiarkol maďarský tím v úvode druhej tretiny, kedy skóre duelu otvoril Francis Beauvillier. Po slabšom úvode a inkasovanom góle sa „barani“ vzchopili a prevzali iniciatívu. Zlepšený výkon potvrdil vyrovnávajúcim gólom Šille a už o necelé dve minúty na to poslal Bystričanov do vedenia Cason Hohmann. Americký útočník pridal v závere druhej tretiny aj svoj druhý gól v zápase a zvýšil skóre na 3:1. V poslednej časti hry už hokejisti spod Urpína kontrolovali zápas a v závere stretnutia spečatil víťazstvo Jordan Hickmott.

V Miškovci si odbila svoju premiéru v banskobystrickom drese aj nová útočná posila „baranov“ Brian Ihnačák. Ten sa do súťažného diania vrátil po dlhých ôsmych mesiacoch. V úvodnom dueli odohrali necelých jedenásť minút a tréner ho postavil do štvrtej formácie k dvojici Gabor a Kabáč. Bol to veľmi ťažký začiatok, nehral som osem mesiacov a trénovať takto bez zápasovej praxe bolo pre mňa niečo nové. Zo začiatku som mal ťažké nohy, ale čím ďalej som hral, tým ľahšie to bolo. Pre mňa je však pozitívne, že sme vyhrali, mal som aj nejaké šance a postupne uvidím,“ popísal Ihnačák svoje pocity po prvom zápase v drese Banskej Bystrice.

Napriek nevydarenému úvodu, kedy boli domáci aktívnejší, sa „baranom“ podarilo zvrátiť nepriaznivý priebeh duelu, a po vydarenom výkone v druhej polovici stretnutia prakticky rozhodli o svojom ôsmom triumfe v sérii. Dostali sme síce prvý gól, no nepochyboval som o tom, že sa vrátime späť do hry. Ľad bol trochu nekvalitný, puk na ňom odskakoval a nebolo to ideálne. Myslím si však, že vzhľadom na všetky okolnosti sme odohrali výborný zápas vonku a lepšie to byť asi ani nemohlo,“ zhodnotil duel bývalý hráč Pardubíc.

Hlavný kouč Dan Ceman nebol po zápase spokojný so vstupom do stretnutia, kde podľa jeho slov nehrali Bystričania svoju typickú hru. „V úvode zápasu, v prvej a aj na začiatku druhej tretiny sme to hrali na krásu a nehrali sme našu tvrdú poctivú hru, náš typický fyzický hokej. Musíme sa všetci poďakovať nášmu brankárovi, ktorý chytal vynikajúco. Potom sme sa však prebrali, našim strelcom sa podarilo skórovať a potom sme to už dotiahli do víťazného konca v tretej tretine,“ vyjadril sa v rozhovore po zápase banskobystrický tréner.

Barani natiahli v Miškovci víťaznú sériu, Ihnačák si odkrútil premiéru v bystrickom drese