Barani odštartovali nový rok víťazstvom proti húževnatým Liptákom. Bartánus: Dnes sme ukázali charakter

5.1.2020
Banskobystrickí hokejisti začali nový rok úspešne, hoci posledné mužstvo tabuľky „baranov“ poriadne potrápilo a siahalo na plný bodový zisk. Bystričania však ukázali veľkého tímového ducha a dokázali zápas zvládnuť po samostatných nájazdoch.

Duel odštartovali výborne domáci Liptáci, ktorí sa dostali do dvojgólového vedenia. V polovici zápasu sa podarilo „baranom“ znížiť zásluhou Mareka Bartánusa, no Mikuláš krátko na to poslal opäť do vedenia Rudolf Huna. Bystrickí hokejisti v záverečnej tretine dokázali zápas v rozmedzí necelých dvoch minút vyrovnať a stretnutie smerovalo do predĺženia. Takmer dve minúty pred koncom však Rudolf Huna poslal Liptákov opäť do vedenia. Tri body ale domáci neuhrali, už o 44 sekúnd na to vyrovnal Cason Hohmann a v nájazdoch rozhodol o triumfe našich hokejistov Marek Bartánus.

„Myslím si, že to bol dobrý zápas. Prvú tretinu bol Liptovský Mikuláš jasne lepší, potom sme však pridali a, chvalabohu, sa nám podarilo uhrať dva body. Pred treťou tretinou nám tréner povedal, aby sme viacej strieľali, pretože predtým sme to všetko chceli hrať do prázdnej bránky,“ povedal po zápase Patrik Lamper, ktorý znižoval skóre duelu zásluhou kuriózneho gólu, keď po obrovskej chybe domáceho brankára Alexandra Zalivina zasúval puk do prázdnej bránky. Ja som išiel napádať brankára, ten sa zrejme nedohodol s obrancom, nechal mi to tam a ja som už len zasunul puk do bránky,“ povedal Lamper na margo veľkej chyby Liptákov.

Liptovský Mikuláš odohral na domácom ľade výborne stretnutie a „barani“ museli až trikrát v zápase doťahovať nepriaznivé skóre. Napriek tomu si však červeno-bieli odnášajú spod Tatier dva body. Dnes sme čakali presne takýto zápas, vedeli sme, že Liptovský Mikuláš je húževnaté mužstvo. Ani sme poriadne nenazdali a bolo to 0:2, napriek tomu, že sme mali obrovské šance na skórovanie, aby sme boli vo vedení my. Potom nám trochu trvalo, kým sme sa z toho spamätali, ale, chvalabohu, sa v tretej tretine ukázal duch tejto kabíny a som strašne rád, že sme to zvládli,“ povedal v pozápasovom rozhovore hrdina duelu Marek Bartánus.

Rodák z Liptovského Mikuláša najprv znižoval v polovici stretnutia a následne rozhodol gólom v samostatných nájazdoch o víťaznom štarte Bystričanov do nového roku. Myslím si, že veľa ľudí nám neverilo, že to ešte dokážeme uhrať na remízu v riadnom hracom čase a veľmi ma teší, že sa nám to dnes podarilo. Vedeli sme, že pokiaľ sa nám nepodarí streliť nejaké rýchle góly na začiatku, tak budú bojovať a budú hrýzť celý zápas, tak ako to predviedli dnes a ako to ukázali aj v poslednom stretnutí u nás doma. Bol to pre nás veľmi ťažký duel, no ukázal sa charakter nášho mužstva a dúfam, že takto pôjdeme aj ďalej,“ vyjadril sa Bartánus, ktorého potešil okrem dvoch bodov aj charakter mužstva, ktoré bojovalo až do poslednej sekundy.