Belluš chce čo najskôr prelomiť smolu, z ktorej začína byť frustrovaný: „Chýba mi aj kúsok šťastia“

25.10.2017
Martin Belluš sa v novej sezóne zatiaľ pomerne hľadá, ale stále má pevné miesto v zostave Vladimíra Országha. V prebiehajúcom ročníku dal jeden gól a dvakrát asistoval. V posledných zápasoch sa mu ušlo miesto v druhej formácii.

„Z osobného hľadiska hodnotím doterajšiu sezónu zle. V príprave sa mi síce darilo, ale v súťažných zápasoch nejako nemôžem prelomiť smolu. Už z toho začínam byť frustrovaný. Dúfam, že sa to rýchlo prelomí,“ povedal rodák zo Spišskej Novej Vsi, ktorý vidí hneď niekoľko vysvetlení: „Bola tam zmena spoluhráčov, keďže som predtým hral s Brittainom a Faillem. Teraz si musím zvykať na iných. Taktiež dostávam o niečo menej priestoru, ako v prípravných stretnutiach. Chýba tomu asi aj šťastie, keďže v posledných dvoch zápasoch mi neuznali gól,“ usmial sa.

Ak odrátame duel s Orange 20, tak takýto moment prišiel v dvoch posledných ligových kolách: „Proti Novým Zámkom som gól dal rukou. Puk sa podrážal všelijako od ruky, nohy, brankára... V Košiciach som to zas nepretlačil za bránkovú čiaru, čo sa mi nezdalo, ale, že vraj to bolo tak,“ vysvetľoval Belluš.

Práve proti spomínaným Novým Zámkom predviedli „barani“ veľmi dobrý výkon a po jednoznačnej výhre 8:3 si pripísali na konto tri body. Ešte predtým ale prišla na rad rozlúčka Michala Hudeca, ktorá zanechala stopu aj v samotnom Bellušovi: „Bolo to fakt emocionálne pre každého z nás. Zo strany klubu to bolo veľmi pekné gesto. Určite to bol pre neho veľký moment. Aj keď Michala nepoznám osobne, tak som mal z toho zimomriavky.“

„Samotný zápas bol z našej strany dobrý. Vyšli nám presilovky, dali sme veľa gólov. Pre nás to bola po dvoch prehrách veľmi pozitívna vec,“ naznačil neúspechy v Košiciach a Žiline: „Nedarilo sa nám strelecky. Dôležité boli hlavne presilovky, ktoré nám proti Novým Zámkom vyšli a dva zápasy predtým nie.“

Zároveň sa pokúsil nájsť aj dôvody takýchto zaváhaní, pretože sa stáva, že Banskobystričania veľmi dobré stretnutia vystriedajú práve s takýmito slabšími: „Stále to môže byť lepšie, pretože máme výpadky. Nie vždy hráme to, čo by sme chceli. Niekedy sa nám podaria zápasy super, ako doma proti Tappare alebo Trenčínu, kde sme hrali veľmi zodpovedne a potom nám ujdú stretnutia ako v Žiline. Neviem, či sa stopercentne nekoncentrujeme, ale každopádne to musíme zlepšiť,“ uvedomuje si 25-ročný útočník.

Najbližšie HC ´05 iClinic Banská Bystrica čaká veľmi zaujímavý predĺžený víkend, pretože už v piatok je na programe druhé tohtosezónne derby o rieku Hron, tentoraz sa bude hrať na ľade HKM. V nedeľu sa zas očakáva perfektná atmosféra pri stretnutí s nováčikom z Dety: „Bude to pre divákov určite zaujímavé. So Zvolenom to bude klasické derby. Detva ešte nevyhrala, takže bude hrýzť. Fanúšikovia si určite prídu na svoje. Keďže majú spoločnú družbu, tak to určite bude super,“ očakáva.

V klube prišlo pred sezónou k obmene kádra. Teraz, koncom októbra, je už ale všetko v úplnom poriadku. Spoluhráči sa zohrali nie len na ľade, ale aj mimo neho a vyzerá to na ďalšiu perfektnú partiu, ktorá aktuálne nesie na pleciach vlajku banskobystrického hokeja: „Všetci si zvykáme, ale myslím si, že už sme na jednej vlne. S nikým nie je problém, čiže to je super,“ dodáva Martin Belluš.

Matej Kubove

Belluš chce čo najskôr prelomiť smolu, z ktorej začína byť frustrovaný: „Chýba mi aj kúsok šťastia“