Vedeniu nášho klubu sa podarilo vyriešiť dôležitý post. Bránkovisko bude v novej sezóne hájiť kanadský brankár Tyler Beskorowany. Ten k nám prichádza z britskej najvyššej súťaže Elite Ice Hockey League, v ktorej obliekal dres severoírskeho tímu Belfast Giants.

Dvadsaťdeväťročný brankár, ktorý bol v roku 2008 draftovaný do NHL tímom Dallas Stars, podpísal s naším klubom kontrakt na jeden rok. Pre 193 centimetrov vysokého brankára bude Banská Bystrica už piatym európskym pôsobiskom. V minulosti odchytal niekoľko sezón v zámorí, konkrétne v AHL a ECHL, odkiaľ sa pred sezónou 2014/15 presunul do najvyššej nemeckej súťaže. V drese tímu Düsseldorfer EG zažil vynikajúcu sezónu, keď “potiahol” svoj tím až do semifinále DEL, vďaka čomu si vyslúžil ocenenie pre najlepšieho brankára sezóny.

Ďalšiu sezónu začal znovu v zámorí, ale netrvalo dlho a znovu sa vrátil do nemeckej DEL, kde sa upísal tímu Thomas Sabo Ice Tigers. S týmto mužstvom opäť vypadol v semifinále play-off, aj napriek tomu, že patril medzi veľké opory. Sezónu 2016/17 pre zranenie vynechal a následne sa rozhodol reštartovať svoju kariéru. Dva zápasy odchytal v menej známej Federal Hockey League, odkiaľ následne zamieril do spomínanej britskej EIHL. V nej nastúpil za tímy Edinburgh Capitals a spomínaný Belfast Giants.

Ďalšou posilou je útočník Tomáš Hrnka, ktorý je našim priaznivcom dobre známy najmä zo sezóny 2017/18, kedy dopomohol k obhajobe titulu. Dobre stavaný útočník sa k nám v tom čase pripojil ako hráč bratislavského Slovana. V základnej časti si na svoje konto pripísal v 11 zápasoch 13 bodov (6+7), v play-off následne pridal v 15 zápasoch 9 bodov (3+6) a mohol sa tak tešiť zo zisku majstrovského titulu. Uplynulú sezónu opäť strávil v belasých farbách, kde zaznamenal v 40 zápasoch jeden gól a dve asistencie. Zmluvu s naším klubom podpísal na dva roky.

Pozitívnou správou je aj udržanie dvoch skúsených hráčov. Prvým z nich je útočník Marek Bartánus, ktorý už krátko po skončení uplynulej sezóny vyjadril svoju túžbu ostať pod Urpínom a predĺžiť kontrakt. Tridsaťdvaročný päťnásobný majster Slovenska strávil v Banskej Bystrici posledné dve sezóny a bol dôležitou súčasťou pri zisku majstrovských titulov. Počas vlaňajška nastúpil celkovo do 48 stretnutí, počas ktorých získal 33 bodov za 13 gólov a 20 asistencií.

Fanúšikov určite poteší aj podpis novej zmluvy s Vladimírom Mihalikom. Spoľahlivý obranca, ktorý bol pri zisku všetkých doterajších titulov, bude teda obliekať náš dres už štvrtý rok po sebe. Mimoriadne mu vyšla najmä posledná sezóna, v ktorej zaknihoval 16 bodov (4+12). V základnej časti sezóny 2017/18 dokonca ovládol štatistiku plus/mínus v hodnotení obrancov.