Americký útočník sa stal oficiálne staronovou posilou nášho klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Po ročnom pôsobení v druhej najvyššej švajčiarskej súťaži teda opäť mieri do známeho prostredia, v ktorom spolu s ďalšími hráčmi oslavoval v sezóne 2017/2018 majstrovský titul.

Dvadsaťšesťročný krídelník prišiel do Banskej Bystrice počas včerajšieho dňa (štvrtok) a na piatkovom zraze sa už hlásil realizačnému tímu. Cason si získal srdcia banskobystrických priaznivcov v spomínanej druhej majstrovskej sezóne, kedy dokázal získať 47 bodov v 51 vystúpeniach základnej časti. K nim pridal následne 10 bodov v 16 play-off stretnutiach a bol dôležitou súčasťou tímu, ktorý obhájil titul v nervydrásajúcej finálovej sérii proti Dukle Trenčín.

Po úspešnej sezóny zamieril Cason Hohmann do švajčiarskej NLB, kde sa upísal tímu EHC Olten. Tam bodovo nadviazal na úspešné pôsobenie pod Urpínom a dovedna zaknihoval 70 bodov (14+56) v 54 vystúpeniach vrátane play-off. Po sezóne s ním však klub nepredĺžil zmluvu, a tak ostal šikovný útočník na voľnej nohe, čo sa rozhodlo využiť vedenie nášho tímu.

CASON, vitaj späť pod Urpínom a všetci ti prajeme, aby sa ti darilo minimálne tak ako počas tvojej prvej sezóny v drese s baranom na hrudi!