Ceman pred MPZ: “Hráčom chceme dopriať rovnomerný čas na ľade”

14.8.2019
Už vo štvrtok štartuje vo Zvolene tradičný Memoriál Pavla Zábojníka. Na 21. ročníku sa opäť predstaví aj náš tím, ktorý v priebehu troch dní odohrá tri stretnutia. O tom, s akými cieľmi sa na turnaji predstavíme, sme sa v krátkosti pozhovárali s hlavným trénerom Cemanom.

Ten už počas predsezónnej tlačovej konferencie informoval o zraneniach niektorých hráčov. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa na turnaji nepredstavíme v najsilnejšom možnom zložení. “Keďže hráme tri zápasy v priebehu troch dní, našou snahou bude okrem víťazenia aj rozložiť sily a dopriať hráčom adekvátny čas na ľade. Nechceme riskovať zranenia ďalších hráčov, takže to bude dobrá príležitosť pre našich mladých hráčov, aby ukázali čo je v nich. Okrem toho, našou snahou je zlepšovať sa od zápasu k zápasu. Je veľký predpoklad, že Tyler Beskorowany dostane šancu minimálne v dvoch zápasoch,” okomentoval plány pred blížiacim sa turnajom, na ktorom budeme obhajovať prvenstvo, náš hlavný tréner.

Proti komu sa na turnaji predstavíme?

Scorpions de Mulhouse
Našim prvým súperom bude tím z najvyššej francúzskej súťaže. Mesto Mulhouse leží neďaleko nemeckých aj švajčiarskych hraníc a žije v ňom približne 110 000 ľudí.

Vo vlaňajšom ročníku francúzskej Ligue Magnus skončili po základnej časti na desiatom mieste, čo v konečnom zúčtovaní znamenal boj o záchranu. Tá sa napokon podarila, poslednému Štrasburgu chýbalo na udržanie až 26 bodov.

V kádri už niekoľko sezón pôsobí aj Milan Jurík, odchovanec zvolenského hokeja, ktorý však kratučko pôsobil aj u nás, počas sezóny 2005/06. V kádri sa objavujú aj mená zo Severnej Ameriky, prevažne sa však jedná o hráčov, ktorí pôsobili v minulosti v nižších univerzitných súťažiach.

EC KAC Klagenfurt
Druhé meranie síl na turnaji vo Zvolene prebehne proti aktuálnemu majstrovi nadnárodnej EBEL ligy. Kto by to bol pri tom predpokladal, keď sme ich v rámci vlaňajšieho ročníka Memoriálu P. Zábojníka porazili presvedčivo 7:2. Základnú časť ligy zakončili na treťom mieste, v play-off potom mimoriadne presvedčivo ovládli boje o titul, pri čom z 15 zápasov vyraďovacej časti prehrali len tri, z toho dva vo finále.

Najbližší zápas, ktorý proti rakúskemu celku odohráme, bude už štvrtým vzájomným meraním síl. Okrem minuloročnej výhry sme sa stretli proti sebe aj v roku 2017, vtedy sme však po dlhej a náročnej ceste do Mariboru, kde sa zápas odohral, podľahli Klagenfurtu 3:5. V roku 2016 sme na ich ľade zvíťazili 3:1, čo znamená že bilancia hrá v náš prospech.

GKS Tychy
Aktuálny šampión poľskej ligy a jeden z najúspešnejších celkov posledných piatich rokov bol párkrát spájaný s účasťou v našej Tipsport Lige, napokon však z toho zatiaľ vzišlo. Pre nás však nejde o neznámeho súpera, nakoľko sme proti sebe nastúpili už v troch prípadoch, vždy išlo práve o Memoriál Pavla Zábojníka.

Najčerstvejšiu skúsenosť máme práve z vlaňajšieho ročníka, kedy sme Tychy zdolali presvedčivo 6:2. Prvýkrát sme sa proti sebe stretli vo Zvolene v roku 2013, vtedy sme triumfovali 4:2. O rok na to sme zvíťazili taktiež presvedčivo, výsledkom 6:3.

V jednom z prípravných zápasov nastúpilo mužstvo GKS Tychy v nasledovnej zostave: Murray (Lewartowski) - Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Yeronau, Akimoto; Klimenko, Komorski, Samusenko - Kolarz, Bryk; Kogut, Rzeszutko, Bagiński.

Kde zohnať vstupenky na Memoriál Pavla Zábojníka?

Svoje stretnutia odohráme vo štvrtok, piatok aj sobotu zhodne v čase 15:30. Vstupenky si viete zakúpiť prostredníctvom siete TicketLive na tomto odkaze. K dispozícii je zvýhodnená vstupenka na všetky hracie dni v cene 10€. Pre záujemcov, ktorí nemajú možnosť navštíviť všetky zápasy sú pripravené tzv. jednodňové lístky v cene 4€.

autor: Michael Džurdženík

Ceman pred MPZ: “Hráčom chceme dopriať rovnomerný čas na ľade”