Čerstvý fínsky majster v bystrickej bráne!

27.6.2017
Do bránky HC ´05 iClinic Banská Bystrica prichádza čerstvý majster Fínska, teraz už bývalý brankár tímu Tappara Tampere, nášho budúceho súpera v Európskej hokejovej lige, Teemu Lassila.


Teemu prežil celý svoj doterajší profesionálny hokejový život vo Fínsku a len v malých prestávkach si "odskočil" do najvyššej švédskej ligy a do KHL. Ako jeden z najlepších brankárov fínskej najvyššej ligy bol niekoľkokrát ocenený a v sezóne 2010/2011 získal zlatú medailu na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Základnú časť uplynulej sezóny odchytal s vynikajúcim priemerom úspešnosti 92,8 %, čím veľkou mierou prispel k zisku majstrovského pohára.


"Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo podpísať zmluvu s Teemu Lassilom. Nakoľko ide o skúseného brankára, ktorý chytal celú kariéru na najvyššej úrovni, veríme, že s Honzom Lukášom a Danielom Giblom vytvoria silný brankársky tím. Týmto môžem potvrdiť, že príchodom Teemu Lassilu je naše mužstvo kompletné a nechystáme sa ďalej vyvíjať aktivity na hráčskom trhu", povedal pri podpise zmluvy športový manažér Július Koval.

Čerstvý fínsky majster v bystrickej bráne!