Dan Ceman: „Postupne sa zlepšujeme, náš výkon bol lepší”

11.8.2019
Prinášame vám pozápasové vyjadrenia nášho trénera, ktorý po výhre nad Michalovcami videl v hre progres. Na záver si však neodpustil kritický tón voči mestu Banská Bystrica, najmä k situácii, kvôli ktorej do dnešného dňa nemáme k dispozícii hlavnú halu, čo komplikuje prípravu na novú sezónu.

Po štvrtkovej prehre proti Bratislave Capitals prišla po zlepšenom výkone prvá tohtosezónna výhra. Aj preto znel po zápase tréner Ceman o čosi spokojnejšie. „Oproti poslednému stretnutiu sme zlepšili niekoľko vecí. O tom je presne príprava, slúži na to, aby sme sa postupnými krôčikmi, každým dňom zlepšovali. Dnes to z našej strany bolo oveľa lepšie, než v prvom zápase. Náš pohyb s pukom bol lepší, defenzívna činnosť bola lepšia takže vidím ako sa postupne zlepšujeme,” povedal po stretnutí kanadský tréner.

V bráne si odkrútil premiéru jeho krajan, brankár Beskorowany. Ten absolvoval po svojom príchode len niekoľko tréningových jednotiek, no pôsobil mimoriadne sebaisto a nedopustil sa výraznejších zaváhaní. „Tyler Beskorowany chytal výborne, pôsobil pokojným dojmom. Je to veľký chlapík, pokryje veľkú časť brány. Bol to z jeho prvý zápas, no počínal si skvele,” pričom Ceman dodal, že si v realizačnom tíme neboli istí, či mu dopriať plnú zápasovú minutáž. Nakoniec však “Besko” odchytal celé stretnutie a po zápase mal dôvod na radosť, inkasoval totiž len jedinýkrát z hokejky Mašlonku.

Miernou komplikáciou bol predčasný koniec nášho centra Tomáša Hrnku, ktorý sa od druhej tretiny neobjavil na lavičke. „Chvíľu sme ťahali za kratší koniec na začiatku druhej tretiny, po tom ako Tomáš Hrnka musel odstúpiť zo zápasu. Chlapci si museli zvykať na nové formácie, no zvládli to dobre. Páčilo sa mi, čo som videl v tretej tretine. Dobre sme kontrolovali hru, hrali sme jednoducho a opatrne,” objasnil náš tréner, ktorý zatiaľ nevedel o Hrnkovom zranení povedať nič konkrétnejšie: „O jeho stave ešte nemáme podrobnosti, vyzerá to na menšie zranenie v dolnej časti tela. Nechceli sme nič riskovať, uvidíme ako na tom bude v pondelok.”

Oproti zápasu v Bratislave bolo v našej hre badať progres. Zápas však poznačili početné vylúčenia na oboch stranách, často sa tak hralo štyria proti štyrom, či v početných výhodách. „Naše oslabenia boli našťastie oveľa lepšie. Táto herná činnosť bola jednou z tých, o ktorej sme veľa hovorili po prvom stretnutí, pozreli sme si niekoľko videí a zlepšili sme sa v nich.”

Potešujúcim faktom bolo, že “najstarším” strelcom bol dvadsaťpäťročný Mário Róth, po jednom góle pridali Dávid Šoltés a dvaja mladí obrancovia, Ville Räsänen a Adam Žiak. Práve na margo dvadsiatnikov v našej obrane nachádzal po zápase tréner pochvalné slová. „Ville má dobré návyky, môžete vidieť jeho technické schopnosti a to, ako vie byť na správnych miestach. Bola to dobrá práca celého štvrtého útoku. Z Adama Žiaka bude veľmi dobrý hráč, je to vychádzajúca hviezda, takže som samozrejme šťastný za oboch, že sa im podarilo presadiť.”

Na záver sa náš kormidelník vyjadril pomerne kriticky k prácam na našom štadióne, ktoré sa z byrokratických dôvodov naťahujú a je veľmi otázne, či sa stihnú dokončiť pred zápasom proti poľskému Osvienčimu. „Je to nesmierne frustrujúce. Musíme trénovať na hale B, kde sme už tri týždne. Navyše, vidíme, že práce na hlavnej hale sa nehýbu. Nemôže sa stať, aby trojnásobný majster, ktorý ide reprezentovať nielen klub, ale celú ligu a krajinu do Ligy majstrov medzi najlepšie európske tímy, trénoval v hale, kde musíme občas prerušiť tréning kvôli hmle. To ihrisko je malé a nemôžeme tak naplno pracovať na mnohých veciach. Všetci sa už veľmi tešíme do A haly. Uvidíme však čo sa stane. Pre hráčov a aj pre nás trénerov je to frustrujúce. Budeme sa však snažiť odviesť čo najviac roboty aj napriek takýmto podmienkam. V Lige majstrov odovzdáme všetko. Verím, že situácia so štadiónom sa čo najskôr vyrieši," dodal na záver rozhovoru Dan Ceman.

autor: Michael Džurdženík

Dan Ceman: „Postupne sa zlepšujeme, náš výkon bol lepší”