Defenzívu vystužil Kanaďan Steven Delisle

21.11.2017
Posilou HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa stal 27-ročný obranca Steven Delisle, ktorý podpísal s klubom ročný kontrakt.
Rodák z kanadského mesta Lévis bol v roku 2008 draftovaný do NHL Columbusom Blue Jackets vo štvrtom kole z celkovo 107. miesta, ale najlepšiu ligu sveta nikdy neokúsil. Robustný obranca, merajúci bez troch centimetrov dva metre a vážiaci stošesť kilogramov vyznačujúci sa hlavne defenzívnym poňatím hry, počas kariéry prešiel prestížnou juniorskou súťažou QMJHL, kde štyri roky hrával za Gatineau Olympiques. Zahral si po boku napríklad nášho bývalého hráča Vjačeslava Trukhna a aj aktuálne kapitána Philadelphie Flyers Claudeho Girouxa. V ročníku 2007/08 sa tešil z titulu a počas sezóny 2009/10 bol dokonca kapitánom mužstva. 
Následne na rok zamieril do Fort Wayne Komets hrajúceho súťaž CIS. Od sezóny 2011/12 striedal pôsobenia v AHL a ECHL. Najdlhšie nastupoval za Lehigh Valley Phantoms/Adirondack Phantoms, Springfield Falcons či Greenville Road Warriors.

 
V júli roku 2012 bol súčasťou zaujímavej výmeny v NHL, nakoľko z Columbusu putoval na Manhattan, do organizácie New Yorku Rangers, spoločne s Rickom Nashom a výberom v treťom kole draftu. Opačným smerom išli Brandom Dubinsky, Arťom Anisimov, Tim Erixon a neskorší draftový výber Kerby Rychel. Aktuálny ročník začal Delisle v East Coast Hockey League, za Norfolk Admirals stihol odohrať deväť stretnutí. Nedávno sa presunul do mužstva Jacksonville IceMen, za ktoré však nastúpiť nestihol. Pôsobenie v našom klube bude jeho prvým európskym angažmánom.


„Očakávame ho tu o týždeň. Je to fyzicky veľmi dobre disponovaný bek s dobrým pohybom. Sme radi, že sme došli k rýchlej dohode,“ povedal k príchodu Stevena Delisleho športový manažér HC ´05 iClinic Banská Bystrica Július Koval.

Defenzívu vystužil Kanaďan Steven Delisle