Detve chceme vrátiť dve prehry a natiahnuť víťaznú sériu

7.12.2018
Skvelá šnúra ôsmich víťazstiev v rade pokračuje aj po poslednom stretnutí s Nitrou a zverenci Dana Cemana ju chcú predĺžiť i proti Detve, ktorej máme čo vracať, keďže sme oba stretnutia v tejto sezóne proti tomuto súperovi prehrali.

Posledný zápas HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Domáci zápas proti Nitre priniesol natiahnutie troch sérií. Doma sme v tejto sezóne stále získali aspoň bod, vyhrali sme ôsmy zápas po sebe a z posledných dvanástich zápolení proti „Corgoňom“ dokázali Banskobystričania vždy vyhrať. Na začiatku to však tak optimisticky nevyzeralo, keďže sme rýchlo inkasovali prvý presný zásah a potom v oslabení o dvoch hráčov aj druhý. Prvá tretina pre nás nebola ideálna ani z herného pohľadu, ale od druhej zverenci Dana Cemana vytvorili veľký tlak pred bránou Šimbocha a góly proste museli prísť. V druhej tretine sa to ale konečne zlomilo a z veľkého tlaku v presilovke znížil Ján Sýkora. Štadión explodoval radosťou a nám na hokejky prilial víťazný gejzír. Tlak pokračoval, na vyrovnanie ho využil v tretej časti hry kanadský legionár Eric Selleck. Jeho parádny teč poslal brankára Šimbocha do úlohy štatistu. Tretíkrát v rade sa „barani“ dostali do predĺženia, kde znova brali bod navyše. Gól prišiel v našej presilovke, strelil ho Éric Faille.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

Na oba zápasy s Detvou by sme najradšej hneď zabudli, keďže v prvom napriek náskoku o dva góly hostia dokázali skóre vyrovnať a v predĺžení rozhodol dve sekundy pred koncom Hraško. Na Detvu sme nestačili ani v druhom tohtosezónnom ligovom stretnutí a po prehre na domácom ľade „barani“ na hokejistov spod Poľany nestačili ani na ich ľade. Domáci mali dobrý štart do stretnutia, nám sa nepodarilo zachytiť úvodné minúty, od čoho sa odvíjal ďalší priebeh duelu. Detvania sa dostali do vedenia, následne prečkali banskobystrické nevyužité šance a presadili sa aj druhýkrát.O víťazný presný zásah sa postaral náš útočník Matej Giľák, ktorý je v Detve na hosťovaní práve z HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Zníženie Brocka Higgs prišlo v závere veľmi neskoro.

HC 07 Orin Detva

Minulosezónny nováčik nám zatiaľ robí problémy. V tabuľke sa však nachádza až na predposlednom jedenástom mieste so ziskom 30 bodov, iba posledná Žilina ich má menej. O jeden. Zverenci trénera Turka pritom nezačali ročník zle, dlho sa držali takmer v strede tabuľky, no osem prehier z jedenástich októbrových stretnutí, ďalších sedem z desiatich novembrových, ako aj aktuálna séria šiestich prehier po sebe, poslala Detvanov tabuľkou dole. Hráči spod Poľany naposledy vyhrali 18.11. v Žiline. Najproduktívnejším hráčom tímu je Radovan Puliš (8+20), najlepším strelcom zas jedenásťgólový Michal Murček.

Štatistiky

Naším najproduktívnejším hráčom je útočník Brock Higgs, ktorý strelil jedenásť gólov a na ďalších dvadsať prihral. Za ním nasledujú Ben Marshall (7+20), Éric Faille (9+17), Guillame Asselin (13+12), Ján Sýkora (7+13), Andrej Šťastný (12+7), Karol Sloboda (2+16), Eric Selleck (5+6), Tomáš Zigo (8+3), Ivan Ďatelinka (4+7), Gilbert Gabor (3+4), Róbert Varga (3+4) či Tomáš Surový (0+7). Z brankárskej dvojice je na tom lepšie Samuel Baroš, aj keď nastúpil na menej duelov. Priemerne inkasuje 1,89 gólu na zápas a jeho úspešnosť zákrokov je na hranici 92,13%.

Matej Kubove

Detve chceme vrátiť dve prehry a natiahnuť víťaznú sériu