Na dnešnom tréningu vykorčuľoval na banskobystrický ľad aj útočník Miloš Fafrák. Rodák z Martina by podľa všetkého mal byť súčasťou zostavy v piatkovom zápase na ľade Popradu.

Rušné leto zažil talentovaný mládežnícky reprezentant, ktorý obliekal najcennejší dres na šampionátoch do 18 aj do 20 rokov. Bol som v Martine, kde som trénoval a prišla šanca hrať za Banskú Bystricu, takže som neváhal a prišiel som sem,” povedal po prvom tréningu dvadsaťročný hráč. Ešte než sa vrátil do rodného Martina, bojoval o zmluvu na skúške v bratislavskom Slovane. Bolo to tak, na Slovane som bol na skúške, kde som neuspel. Prioritou bolo hrať seniorský hokej. Chcem hrať v Tipsport Lige, ktorá je predsa len kvalitnejšia ako 1. liga, v ktorej bude hrať Martin,” hovoril odhodlane o svojich plánoch útočník, ktorý v minulosti okúsil aj zámorské juniorské súťaže WHL a USHL.

Mladý útočník začal vlaňajšiu sezónu v projekte HK Orange 20, kde sa mu bodovo darilo. V tipsportligových zápasoch si pripísal na svoje konto 17 bodov (10+7) v 24 dueloch. Je preto na mieste otázka, či by chcel nadviazať práve na toto vydarené obdobie. “Určite by som rád nadviazal na to vydarené bodové obdobie z projektu, bude to však o niečo ťažšie. Tam som mal dosť priestoru na ľade, tu budem musieť o svoj priestor na ľade bojovať. Som pripravený na to, čo príde a budem sa snažiť podávať také isté výkony. Chcem hrať tvrdo do tela a bojovať,” povedal na margo svojich šancí útočník, ktorý bol na dnešnom utorkovom tréningu súčasťou štvrtého útoku.