Kabáčovi sa splnil vianočný sen, ale strelecký apetít ho vyšiel poriadne draho

4.1.2018
Michal Kabáč prišiel do HC ´05 iClinic Banská Bystrica na hosťovanie do konca januára z MHK 32 Liptovský Mikuláš, čo mierne prekvapilo nie len fanúšikov, ale aj samotného mladého hokejistu. Rodák z Trstenej sa však veľmi rýchlo zabýval v zostave „baranov“ a jeho posledné výkony sú tou správnou pesničkou pre každého priaznivca banskobystrického hokeja.

Svoj gólový apetít dlho potláčal v prospech tímového úspechu a možno aj preto mu nakoniec bolo dopriate. Sedem zápasov bodovo mlčal vo štvrtej päťke, kde sa staral hlavne o „čiernu robotu“, čo je jeho úloha, ale medzi Vianocami a Novým rokom sa z neho stal strelec v tom pravom slova zmysle: „Vyšli mi posledné zápasy, za čo som rád, aj keď mojou úlohou nie je strieľať góly, no keď sa to podarí, tak ma to teší o to viac,“ skromne poznamenal 22-ročný útočník: „Dosť ma to prekvapilo. Nestáva sa mi, že by som dal v jednom zápase dva góly a potom navyše v jednom stretnutí dokonca tri, ako sa mi to podarilo proti Novým Zámkom, ale budem sa snažiť bojovať, plniť si svoju úlohu a možno sa k tomu pridá ešte nejaký podobný zápas,“ pokračuje.

Gólový účet v novom drese si otvoril v súboji v Košiciach, kde sa presadil dvakrát, v poslednom stretnutí minulého roku dokonca fanúšikom dožičil hattrick a tí ho odmenili pozápasovom skandovaním jeho mena: „Je to niečo krásne a nezabudnuteľné, pretože sa to nestáva každý deň. Myslím si však, že každý hráč, ktorému by sa podarilo dať tri góly v zápase, tak by bol tiež takto vyvolávaný. Som rád, že vtedy sa to podarilo mne,“ s náznakom hrdosti rozprával Michal.

Kabáčova strelecká aktivita nezostala bez odozvy ani v kabíne: „Samozrejme, boli tam podpichovačky. Niektorí chalani si robili srandu, že po ich prihrávkach nedám gól, ale keď ti prihrá Tomáš Surový, tak dáš a podobne... Dúfam však, že aj ja im niekedy poskytnem nejakú šancu, nech sa aj im podarí niečo takéto,“ smial sa hráč, ktorý na seniorskej úrovni v jednej sezóne viac gólov, ako v tejto, ešte nedal. Aj s pôsobením v Michalovciach ich má desať. Avšak, všetko si žiada svoju daň, preto sa musel poriadne buchnúť po vrecku a zaplatiť do tímovej kasy. Koľko presne to bolo však Michal prezradiť nechcel: „Nebudem ale klamať. Dosť,“ povzdychol si.

Čo mu k takémuto nástrelu pomohlo nevie, no niečo tuší: „Nič špeciálne som nezmenil, ani sa nič špeciálne nestalo. Možno som sa len začal tlačiť viac do brány a nahadzovať puky na bránu. Aj to je možno recept, pretože keď tam pôjde desať pukov, tak dva hádam padnú,“ zamýšľal sa. Vianočné prianie sa mu ale splnilo, pretože práve formu si želal v našom vianočnom vydaní relácie Ciky-Caky: „Prišlo to ako na zavolanie, asi sa mi to splnilo. Tieto posledné zápasy fakt vyšli.“

Zároveň tvrdí, že nie je to len o ňom samotnom. Tím sa vezie na víťaznej sérii, čiže mohol zahrať aj tento fakt: „Môže byť aj to. Ťaháme sériu deviatich víťazných zápasov v rade. Myslím si, že teraz to potiahla naša päťka, potom to môžu potiahnuť ďalšie a takto sa budeme dopĺňať,“ hovorí.

V poslednom dueli. pri víťazstve vo Zvolene 8:1, síce nebodoval, no to nič nemení na tom, že nie len Michal Kabáč sa nachádza vo veľmi dobrej forme, ale i celý tím: „Očakával som, že to bude vyrovnaný zápas. Našťastie sa nám hneď v prvej tretine podarilo dať tri góly a potom sme ovládli hru. Súpera sme už nepustili k ničomu. Povedali sme si, že musíme tempo určovať my, nespoliehať sa na to, čo bude hrať súper. Keď si aj v ďalších zápasoch pôjdeme za svojím, tak sa nemáme čoho báť,“ dodáva.

Matej Kubove

Kabáčovi sa splnil vianočný sen, ale strelecký apetít ho vyšiel poriadne draho