3.8.2020

Mladí obrancovia Jakub Lopejský a Michal Ganz dostanú šancu presadiť sa A-tíme HC ´05 Banská Bystrica. O svoje miesto zabojuje aj útočník Kevin Gabor, ktorý je mladším bratom Gilberta Gabora.

19-ročný Lopejský v minulej sezóne debutoval medzi seniormi. Päťkrát nastúpil za „baranov“ v Tipsport lige, jeden štart sa mu ušiel aj v Lige majstrov. Taktiež si zahral za Bratislavu Capitals a HK Levice v nižšej súťaži SHL. Väčšinu ročníka strávil v juniorskom tíme Banskej Bystrice, kde bol so 114 trestnými minútami najtrestanejším hráčom nášho tímu a štvrtým najviac vylučovaným v lige.

Rovnako ako Lopejský, tak aj Michal Ganz bude v sezóne 2020/21 spadať ešte do kategórie juniorov, keďže obaja sa narodili v roku 2001. Ganz je odchovancom HC ´05. V minulom ročníku si vyskúšal fínsky hokej v juniorskom tíme mužstva TUTO Hockey. Potom sa vrátil do našej juniorky. Odohral 26 zápasov a získal 12 bodov.

Novým menom v kádri HC ´05 Banská Bystrica je Kevin Gabor. 20-ročný útočník pôjde po stopách staršieho brata Gilberta, ktorý pod Urpínom odohral tri sezóny a získal dva majstrovské tituly. Kevin predošlú sezónu strávil v tímoch Austin Bruins a Odessa Jackalopes v zámorskej súťaži NAHL. Predtým pôsobil len vo Švédsku. Odchovanec Väsby IK na mládežníckej úrovni hrával aj za IFK Täby, Wings HC či AIK. Vyskúšal si najvyššiu švédsku juniorskú súťaž a taktiež už v juniorskom veku tretiu a štvrtú seniorskú ligu.