Mihalik podpichol Ďatelinku: „Ako kapitán mám lepšiu bilanciu“

19.3.2020
Po ukončení kariéry Tomáša Surového dostal kapitánske céčko nikto iný ako Ivan Ďatelinka, pilier defenzívy HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Počas ročníka nastúpil na svoj osemstý zápas v najvyššej slovenskej súťaži.

Titul však chcel vyhrať priamo na ľade: „Ťažko sa mi hľadajú slová. Je to určite pekné, že sme sa stali majstrami, ale rozhodovalo sa za zeleným stolom a to nie je ani zďaleka to isté ako keby sme si to vybojovali na ľade. Pre športovca to nemá tú správnu chuť. Ja som doteraz poznal cestu k titulu cez play-off, vďaka tvrdej práci, vypätým zápasom. Potom to malo tú správnu emóciu a tá eufória po poslednom stretnutí je nezameniteľná. Sme štvrtýkrát po sebe majstrami Slovenska, prepísali sme históriu, ale nechutí to presne tak, ako sme chceli,“ uvedomuje si „Ďateľ“.

Pri jeho neprítomnosti sa s veľkým „C“ na hrudi predstavoval Vladimír Mihalik, ďalšia neodmysliteľná súčasť nášho klubu: „Sezóna sa pre nás vyvíjala veľmi dobre, ale škoda, že sa to neukončilo tak ako malo. Najkrajší pocit je s pohárom nad hlavou priamo na ľade,“ hovorí. Zároveň podpichol aj spomínaného Ďatelinku: „Vždy poteší, keď ste v zápase kapitánom. Škoda, že Ivan bol zranený, ale určite mám lepšiu štatistiku ako on, pretože som ako kapitán vyhral sto percent zápasov,“ smial sa Mihalik. V sezóne bol aj o niečo ofenzívnejší: „Bolo tam pár výpadov, ale zase to nebolo nič svetoborné. V pár zápasoch som hral ofenzívnejšie, ale to len vtedy, keď bolo treba pomôcť.“

Mihalik podpichol Ďatelinku: „Ako kapitán mám lepšiu bilanciu“