Mihalik verí v ustálenie tímových výkonov, so svojimi je pomerne spokojný

2.11.2017
Skúsený obranca Vladimír Mihalik začal svoju druhú sezónu pod Urpínom. V prebiehajúcom ročníku sa na neho tréner Vladimír Országh môže spoľahnúť, nakoľko defenzívne ladený zadák si svedomito plní svoje povinnosti. Svedčí o tom aj trinásť kladných bodov v hodnotení plus/mínus.

Viac ako dvojmetrový hokejista si na ľade vyskúšal spoluprácu s viacerými spoluhráčmi: „Hrával som s Martinom Gründlingom aj Guillaumem Gélinasom. Myslím si ale, že tam nie je žiadny problém. Rozumieme si,“ hovorí rodák z Prešova, ktorý nastupoval hlavne po boku spomínaného kanadského hráča. Celkom spokojný je aj s vlastnými výkonmi: „Stále by to mohlo byť lepšie, ale nemôžem sa sťažovať.“

Sám si je vedomý toho, že stále je čo zlepšovať, pretože lepšie zápasy sa striedajú s horšími a to sa aj podľa slov Vladimíra Mihalika stávať nemôže: „Stále sa formujeme. Vypadli nám nejakí hráči, ale na to sa vyhovárať nemôžeme. Musíme hrať lepšie von. Musíme si viac veriť a hlavne odohrať celý zápas na sto percent. Nemôžeme mať výkyvy alebo hluché minúty,“ uvedomuje si.

„Predsa je len začiatok. Sú tam veci, na ktorých treba pracovať. Musíme sa sústrediť na každý zápas, aby sme podávali kvalitné výkony, ktoré budú trvať celý zápas. Nemôžeme odohrať dva výborné zápasy a potom príde ďalší von, v ktorom ako keby prišlo iné mužstvo,“ tvrdí odchovanec HC Prešov.

Naposledy ale prišlo víťazstvo nad Detvou po zodpovednom výkone. Prvá polovica stretnutia bola síce vyrovnaná, avšak potom „barani“ súpera prešli a víťazstvo 8:2 si zaslúžili: „Bol to dobrý, kvalitný zápas. Hrali sme celých šesťdesiat minút, ako sme si povedali pred zápasom. Konečne sme to spĺňali,“ vracal sa pár dní dozadu Mihalik.

Najbližšie cestujú hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica do Liptovského Mikuláša, kde odohrajú stretnutie vloženého kola Tipsport ligy: „Na tom zimáku bude určite zima,“ smial sa bývalý hráč Tampy Bay Lightning, Slovanu Bratislava, Levu Poprad, Timry či Norfolku Admirals: „Musíme sa pripraviť, aby sme podali koncentrovaný výkon celých šesťdesiat minút,“ upozorňuje hokejista, ktorý prezradil, že v kabíne aj po výmene väčšiny kádra panuje veľmi dobrá atmosféra: „Vymenilo sa veľa hráčov. Tá partia sa ale dala dokopy a už to bude len lepšie a lepšie,“ dodáva robustný obranca Vladimír Mihalik.

Matej Kubove

Mihalik verí v ustálenie tímových výkonov, so svojimi je pomerne spokojný