Mlynarovič, Kriška aj Ihnačák zapadli výborne

18.3.2020
Už počas rozbehnutej sezóny 2019/20 sa vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica veľmi dobre postavilo ku každej situácii a postupne doviedlo do kádru rôzne typy hráčov, ktoré v danom momente chýbali. Prakticky všetci sa uplatnili výborne.

Z Popradu dorazil Samuel Mlynarovič, keďže pod Urpínom vládla menšia nespokojnosť s vhadzovaniami: „Išiel som sem hlavne kvôli tomu. Aj tie percentá, ktoré som dosiahol, ukazujú to, že som bol v tejto činnosti prínosom,“ pochvaľoval si nevysoký center. Miesto dostal v presilovkách aj oslabeniach: „V Poprade som toho veľa nenahral, sedel som väčšinou na tribúne. Prišla ponuka z Banskej Bystrice, kde sa mi začalo dariť. Aj strelecky, ale to bola zásluha všetkých spoluhráčov, s ktorými som hral. Myslím si, že s každým sme si sadli. Tá zmena bola impulzom. Zmenil sa tréner, prostredie. Všetko nasvedčuje tomu, že to bola pozitívna výmena. Keď máte väčší ice-time, tak je vyššia pravdepodobnosť, že budete produktívnejším. To sa v mojom prípade aj potvrdilo,“ hovorí Mlynarovič.

Podobne ako Mlynaroviča si fanúšikovia obľúbili aj Martina Krišku, veľkého bojovníka, ktorého „barani“ zlákali z Liptovského Mikuláša: „Prišiel som z mužstva, ktoré skončilo na poslednom mieste. Tých víťazstiev nebolo veľa. Zrazu som bol v tíme, ktoré vyhráva viac ako deväťdesiat percent zápasov. Dostal som sa do dobrej partie, ktorá hrala výborný hokej. V 35 rokoch som dostal možno poslednýkrát šancu hrať o vyššie priečky. Chalani ma prijali výborne. Chcel som sa prezentovať svojim štýlom hry, čo je snažiť sa získať puky v súbojoch, blokovať strely,“ povedal Kriška.

V neposlednom rade si svoje miesto v tíme našiel Brian Ihnačák, ktorý síce nehral väčšinu ročníka, no okamžite po príchode ho bolo na ľade cítiť: „Ja som prišiel kvôli tomu, aby som vyhral. Hneď ako som prišiel, tak som mal pocit, že klub na to má, kolektív bol výborný. Zapadol som okamžite, cítil som sa ako doma. Je to veľká škoda, že sme nemohli vyhrať na ľade, kde by sme ukázali, že na to máme,“ hovorí. Neodohral síce veľa stretnutí, ale zostavou pocestoval: „Mal som možnosť hrať s takmer všetkými hráčmi, keďže som chodil v zostave. Bolo to pekné,“ pochvaľoval si.

V ešte väčšom rozlete ho zastavilo zranenia zo stretnutia proti Liptovskému Mikulášu: „Bolo to ťažké, pretože som chcel hrať každý zápas. Určite som nečakal, že dostanem puk do huby a zlomím si zuby. S tou trojtýždňovou pauzou som nepočítal, ale potom som to poňal tak, že si ešte môžem oddýchnuť pred play-off,“ prezradil. Banskú Bystricu nakoniec opúšťal s pozitívnymi pocitmi: „Sme štvornásobní majstri. Bolo to krásne, aj keď len krátke obdobie,“ dodal Brian Ihnačák.

Mlynarovič, Kriška aj Ihnačák zapadli výborne