Na víťaznej vlne chceme pokračovať aj v Detve

11.1.2019
V roku 2019 sme stále nenašli premožiteľa a aj keď nám to v tejto sezóne nejde úplne ideálne v stretnutiach proti Detve, tak pod Poľanou budeme v piatok znova favoritom a pokúsime sa natiahnuť víťaznú sériu.

Posledný zápas HC ´05 iClinic Banská Bystrica

V Žiline to síce nejaký čas na body nevyzeralo, avšak skvelý comeback v tretej tretine a v predĺžení rozhodol o tom, že v roku 2019 sme stále neporazení. Víťazný zásah na ľade MsHK Žilina pri výhre 5:4 vsietil Brock Higgs. V tabuľke ostávame na prvom mieste a po prehre Košíc máme už štvorbodový náskok. Duel otvoril žrdkou Guillaume Asselin, gólový účet však načal domáci Surovka, na čo ešte zareagoval Tomáš Török, no potom sa trikrát po sebe trafili len Žilinčania. Postupne Podešva, Hvila a Barta. Tesne pred koncom prostrednej časti hry znížil parádnou strelou do rohu brány obranca Jordon Southorn, ktorý si otvoril strelecký účet v tíme spod Urpína. V presilovke počas tretej tretiny na rozdiel jediného gólu upravil Karol Sloboda a štyri sekundy pred uplynutím riadneho hracieho času počas powerplay a teda v hre bez brankára poslal duel do predĺženia svojim druhým zásahom v stretnutí Southorn. V predĺžení nakoniec rozhodol Brock Higgs po ukážkovom blafáku v prečíslení dvoch proti jednému, kedy mu sekundoval Marek Bartánus.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

V príprave sme síce Detvu rozbili 9:3, avšak v prvom ligovom stretnutí sme na tohto súpera nestačili a prehrali proti nemu 2:3 po predĺžení, kedy sme vyhrávali už 2:0, no v predĺžení rozhodol o výhre súpera obranca Hraško. Nevyšlo to ani v druhom meraní síl, v Detve sme prehrali po víťaznom góle Mateja Giľáka 1:2. Naposledy už ale prekvapenie neprišlo a zverenci Dana Cemana doma vyhrali 5:2 po góloch Sýkoru, Šťastného, Failleho, Marshalla a Asselina.

HC 07 Detva

Zverenci trénera Josefa Turka sa pohybujú na deviatej priečke tabuľky so ziskom 53 bodov a na desiatu MAC Budapešť má päťbodový náskok. Klub navyše ťahá skvelú sériu piatich výhier v rade, keďže Detva postupne zdolala Zvolen, Liptovský Mikuláš, Miškolc, Nové Zámky a druhýkrát v krátkom slede znova Miškolc. Najproduktívnejším hráčom je Radovan Puliš, ktorý strelil deväť gólov a na 29 prihral. Najlepším strelcom je osemnásťgólový Michal Murček. Pred Vianocami dorazili zámorské posily Ben Betker a Hayden Hodgson, ktorí sa okamžite zaradili medzi opory.