Najzásadnejšie informácie z predsezónnej tlačovej konferencie

14.8.2019
Dnes sa v priestoroch reštaurácie SportPub 05ka uskutočnila predsezónna tlačová konferencia nášho klubu. Prinášame vám najzásadnejšie informácie, ktoré odzneli.

Ako prvý sa ujal slova prezident klubu Juraj Koval. „Nastávajúca sezóna bude 15. sezónou pod značkou HC '05, budeme sa preto snažiť toto jubileum pripomínať počas celej sezóny. Na úvod vás chcem informovať o formálnych zmenách týkajúcich sa organizačnej štruktúry v akciovej spoločnosti. Predsedom predstavenstva sa stal JUDr. Tomáš Boľoš, ďalším členom predstavenstva som ja a Ing. Roman Porubský, ktorý už v tejto funkcii pôsobil. Na valnom zhromaždení sa zvolila nová dozorná rada v zložení Zuzana Kovalová, Zdenko Krajč a Július Koval. Rovnako došlo k zmene akcionárskej štruktúry, 100% akcionárom som ja ako fyzická osoba. K zmenám prišlo preto, aby sme akcionársku štruktúru zmenili a stabilizovali na budúce obdobie.”

Ako druhý sa k slovu dostal športový manažér Július Koval, ktorý priblížil ambície nášho klubu pred blížiacou sa sezónou. „Ciele sú nasledovné, chceme sa prezentovať kvalitným hokejom, ktorý by potešil banskobystrického diváka. Chceme vychovávať mladých hokejistov, pre potreby nášho klubu a aj pre potreby slovenskej reprezentácie. Nedávame si konkrétne ciele, nebudeme dávať nejaké veľkohubé vyhlásenia. Chceme pôsobiť čo najvyššie, tím máme dostatočne kvalitný na to, aby sme sa držali vo vrchných poschodiach tabuľky.”

Realizačný tím ostáva prakticky nezmenený, už dávnejšie bolo avizované, že Michal Hudec bude od novej sezóny pôsobiť v tíme Bratislava Capitals, kde bude asistentom Petra Oremusa. K hráčskemu kádru padlo niekoľko slov, podľa Júliusa Kovala sú veľké očakávania od brankára Beskorowaneho, prízvukoval však, že aj Matej Gajan, ktorý bude zastávať pozíciu dvojky, skrýva v sebe do budúcna veľký potenciál. Novinkou je podpis zmluvy s obrancom Jánom Brejčákom, potvrdili sa už aj slová o otvorených kontraktoch pre dvojicu Lamper a Lunter. McMurtry odišiel z rodinných dôvodov a na jeho miesto hľadáme prvého centra, ktorého meno by sme mohli oznámiť už v najbližších dňoch.

Veľkou témou dnešného dňa je aj rozpis súťaže, ktorý v sebe skrýva nemilé prekvapenie. K tomu sa pomerne otvorene vyjadril prezident klubu. „Otvárací zápas odohráme vonku v Poprade, čo je zrejme svetový unikát a za najšťastnejšie riešenie nepovažujem ani to, že prvýkrát v histórii budeme hrať domáce zápasy v rovnaké dni ako susedný Zvolen. Desať rokov to fungovalo a zrazu to nefunguje, nie je to ani dobrý marketingový ťah. Inak sa to vraj nedalo. Nikto s nami nekomunikoval, pritom tento úzus platil naozaj dlho. Očakávali sme, že my aj Zvolen budeme hrať tak, ako bolo zvykom. Stratil som všetky ilúzie, že by sa na tom niečo mohlo zmeniť. Dozvedeli sme sa to len včera, dnes to Výkonný výbor schváli a pochybujem, že by niekto akceptoval naše pripomienky.”

Svoje k tomu dodal aj Július Koval. „Ešte som sa nestretol so situáciou, že by majster ligy neodohral prvé kolo doma. Neviem o tom, že by v ktorejkoľvek európskej lige nastal podobný prípad. Je to prekvapivé, majstrovskú vlajku vyvesíme teda až v druhom kole,” konštatoval pomerne kriticky športový manažér nášho tímu.

K slovu sa napokon dostal aj hlavný tréner Dan Ceman, ktorý v krátkosti porovnal vlaňajší s tohtoročným kádrom. „Ako sme už spomínali, tento rok budeme klásť dôraz aj na to, aby sme dali šancu v zostave odchovancom a vychovávali ich. Máme v tíme niekoľko zaujímavých mladých hráčov ako Sojka, Giertl a Lunter. Náš tím vyzerá dobre, máme silné zbrane. Niektorí hráči sú momentálne zranení, takže najbližšie dni neuvidíte náš tím v plnej sile. Vyzerá to dobre, všetko však zatiaľ ide podľa plánov.”

Jedným z asistentov kapitána Ivana Ďatelinku bude ďalší skúsený obranca Vladimír Mihalik, o ďalších zatiaľ nie je rozhodnuté. Tréner Ceman však má niekoľko variant, “áčko” na drese budú nosiť niektorí z najskúsenejších hráčov. Spomínaný Ivan Ďatelinka má aj napriek obmene kádra z blížiacej sezóny dobrý pocit. „Áno, máme tam niekoľko mladých chalanov. Tí však na sebe naozaj makajú. My starší a skúsenejší hráči to tam budeme vhodne dopĺňať a verím, že uhráme v sezóne čo najlepší výsledok,” vyslovil odhodlane a dodal: „My sme v prvom rade športovci a máme vždy tie najvyššie ciele. Keby to tak nebolo, nesedeli by sme tu. Urobíme všetko pre to, aby sme pred play-off boli v čo najlepšej pozícii. Čaká nás však dlhá cesta.”

Najzásadnejšie informácie z predsezónnej tlačovej konferencie