Novou akvizíciou je americký útočník Mitch Wahl

23.8.2019
Novou posilou nášho hokejového klubu je dvadsaťdeväťročný Mitch Wahl, ktorý strávil uplynulé dve sezóny v nadnárodnej EBEL lige. Jeho posledným pôsobiskom bol rakúsky Klagenfurt, ktorému sme nedávno čelili na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene.

Príchod nového centra bol po predčasnom konci McMurtryho prioritou športového manažéra Júliusa Kovala aj trénera Cemana. V príprave musel zaskakovať na pozícii centra Gilbert Gabor, pri zranení Tomáša Hrnku dokonca aj Jordan Hickmott.

Mitch Wahl so sebou prináša cenné skúsenosti, pôjde už o jeho piatu sezónu v Európe. V minulosti prešiel kvalitnými súťažami ako švédska druhá najvyššia Allsvenskan, krátko pôsobil aj v najvyššej fínskej súťaži v tíme Ilves Tampere, no najviac sa mu darilo v EBEL lige v dresoch tímov Innsbruck a Klagenfurt. Práve s Klagenfurtom sa mu podarilo počas vlaňajška vybojovať titul a celkovo získal počas pôsobenia v EBEL-ke 109 bodov v 125 zápasoch.

Rodáka zo Seal Beach v Kalifornii si v roku 2008 vybrali na drafte do NHL zástupcovia Floridy Panthers, v najprestížnejšej lige sveta však nikdy svoju šancu nedostal. Pred odchodom do Európy strávil väčšinu času v ECHL a AHL. Výhodou je, že dokáže v prípade potreby zahrať aj na pravom krídle. Zmluvu s naším klubom podpísal na 1 rok.

Novou akvizíciou je americký útočník Mitch WahlNovou akvizíciou je americký útočník Mitch Wahl