Kanadský obranca Jacob Cardwell sa stal novou posilou nášho klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Rodák z Ontaria by mohol vystužiť našu defenzívu už v najbližšom stretnutí na ľade Detvy.

Jacob Cardwell je dvadsaťsedemročný dobre stavaný obranca, ktorého si fanúšikovia Tipsport ligy môžu pamätať zo sezóny 2016/17, kedy pôsobil v drese Nových Zámkov.

Bola to jeho prvá sezóna v Európe a vyšla mu pomerne dobre, v 48 vystúpeniach základnej časti zaznamenal 26 bodov (8+18). V troch zápasoch štvrťfinálovej play-off série, v ktorej sme vyradili Nové Zámky nebodoval.

Po tejto sezóne zamieril do susedného Česka, kde sa upísal pernikárom z Pardbubíc. V tomto tíme odohral dve sezóny a už to vyzeralo, že aktuálnu sezónu odštartuje v Spojených štátoch amerických, konkrétne v ECHL lige. Upísal sa totiž tímu Orlando Solar Bears, no následne prišla ponuka z Európy, ktorú Jacob vyhodnotil ako prospešnejšiu pre jeho ďalšiu kariéru.

Pevne veríme, že pôsobenie v našom klube bude pre Jacoba úspešné a my mu aj touto cestou chceme popriať veľa šťastia! Jacob, vitaj!