Zadné rady nášho klubu posilní stále len 19-ročný obranca Adam Žiak, ktorý strávil uplynulé dve sezóny vo Fínsku. Adam je fanúšikom známy najmä zo svojho pôsobenia vo výbere Slovenska do 18 rokov a tak isto vo výbere do 20 rokov, s ktorými absolvoval aj Majstrovstvá sveta týchto vekových kategórií.

Stoosemdesiat centimetrov vysoký obranca podpísal zmluvu na jeden rok s opciou. V plánoch vedenia klubu je dať šancu aj mladým hráčom s reprezentačným potenciálom a Adam Žiak by mal byť jedným z nich.

“Ide o talentovaného obrancu, ktorý disponuje výborným pohybom a má rád ofenzívne poňatie hry. Verím, že svojimi výkonmi príjemne prekvapí, a to aj napriek faktu, že pôjde o jeho prvú kompletnú sezónu medzi seniormi. Sme radi, že sa rozhodol napredovať vo svojej kariére práve u nás,” prezradil o Žiakovi športový manažér tímu, Július Koval.

Spišskonovoveský hokejovo prerazil v Poprade, odkiaľ zamieril na sever Európy, konkrétne do Fínska. Dve sezóny pôsobil v štruktúrach klubu TUTO Hockey, kde odohral väčšiu porciu zápasov vo fínskej juniorskej súťaži. Na niekoľko zápasov však dostal šancu aj v seniorskom tíme, ktorý hrá v Mestise, čo je druhá najvyššia fínska liga. Tá je známa tým, že dáva šancu mladým hráčom, aby získali cenné skúsenosti v kvalitnej lige s dôrazom najmä na korčuliarske a herné schopnosti.

Spolu s Adamom Žiakom sa v našom drese v novej sezóne predstaví aj Alex Tamáši, ktorého netreba zvlášť predstavovať. Ide o nášho odchovanca, ktorý však vplyvom veľkej konkurencie hosťoval v uplynulej sezóne v drese MHK32 Liptovský Mikuláš.

Dvadsaťjedenročný center sa tak vracia do Banskej Bystrice, kde by mohol dostať v novej sezóne viac priestoru.

V našej najvyššej súťaží odohral v našom drese medzi seniormi celkovo 60 zápasov, v ktorých zaknihoval 20 bodov (10+10). Vyskúšal si aj Champions Hockey League, kde v deviatich stretnutiach získal jeden bod za asistenciu. V drese Liptákov nastúpil vo vlaňajšej sezóne do 53 stretnutí, počas ktorých svoje konto obohatil o 16 bodov (6+10).