Po ťažkom zápase v Plzni nás čaká Poprad, s ktorým sa nám v minulej sezóne nedarilo

12.10.2018
Po výbornom, aj keď prehratom zápase v Plzni, čaká hráčov HC ´05 iClinic Banská Bystrica stretnutie na ľade HK Poprad, kde sa pokúsime získať štvrté víťazstvo v rade v stretnutiach Tipsport ligy.

Posledné zápasy

V tom kalendárne poslednom sme sa stretli v Lige majstrov proti Plzni. Banskobystričania síce nastúpili v oklieštenej zostave, keďže na súpiske chýbali opory ako Surový, Šťastný, Faille, Zigo, Higgs, Sloboda, Marshall či Biro, ale na výkone to poznať nebolo. Samotné stretnutie začali „barani“ veľmi dobre, do vedenia ich poslal Róbert Varga, no súper tromi gólmi skóre otočil. V ďalšom priebehu hry to bol vyrovnaný hokej z oboch strán, my sme ale naďalej ťahali za kratšiu stranu povrazu, keďže súper bol o gól alebo o dva napred. Napriek konečnej prehre tréner Dan Ceman aj celá kabína sršali pozitívnou energiou.

V nedeľu proti Novým Zámkom sme aj tretíkrát po sebe dokázali vyhrať napriek tomu, že skóre otvoril súper. Stalo sa tak vo štvrtok v Piešťanoch proti Orange 20 aj v piatok na ľade Miškolca. Tentoraz sa trafil Adam Zbořil, no navrátilec do zostavy Brock Higss fantastickou prihrávkou od mantinelu našiel pred bránou Ivana Ďatelinku a tento skúsený obranca vsietil druhý presný zásah v druhom stretnutí po sebe. V nájazdovej lotérii sa trafili Ján Sýkora, Tomáš Surový aj Éric Faille. Práve posledne menovanému Kanaďanovi bol započítaný víťazný gól.


HK Poprad

Celok spod Tatier poskladal na aktuálny ročník veľmi silný tím, čo sa ukazuje aj na ľade. Mužstvo trénera Stantiena navyše naposledy posilnil Martin Belluš, ktorý prestúpil práve z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a už sa stihol uviesť aj gólom. Momentálne sa Poprad môže v bráne oprieť o dvojicu Tomáš Vošvrda & Luka Gračnar. Ani jeden z nich neinkasuje priemerne viac než dva góly na stretnutie. V zadných radoch dobre vyzerajú legionári Joona Erving, Arturs Salija či Simon Karlsson, ako aj Slováci Lukáš Kozák, Daniel Brejčák alebo nás bývalý hráč Ján Ťavoda. Najproduktívnejším hráčom mužstva je jedenásťbodový Patrik Svitana (5+6), na druhom mieste je mladý Peter Bjalončík (4+2), za ktorým nasledujú Dávid Bondra (5+0) a Samuel Mlynarovič (4+1). Martin Belluš zatiaľ strelil jeden gól a na jeden prihral. Za HC ´05 nastupoval z tohto tímu Popradu aj obranca Marcel Petran. „Kamzíci“ sú aktuálne v tabuľke Tipsport ligy na piatom mieste so ziskom 22 bodov. My máme o jeden zápas aj bodík viac.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

V uplynulej sezóne nám to proti Popradu nešlo vôbec dobre. Zo šiestich vzájomných stretnutí sa „baranom“ podarilo vyhrať iba jediný raz, keď sme sa začiatkom decembra tešili pod Tatrami z výhry 1:2. Ostatné dva vonkajšie stretnutia, ako aj tri domáce, sme ale prehrali. Postupne 4:6, 4:5, 2:3, 1:6, 3:4.

Štatistiky

V kanadskom bodovaní HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa to po dvojzápase v Piešťanoch a Miškolci poriadne premiešalo. Na prvé miesto sa dostal obranca Ben Marshall, ktorý má momentálne na konte tri góly a osem asistencií, celkovo jedenásť bodov. Na druhom mieste sa nachádza dvojica desaťbodový Éric Faille (3+7), nasleduje Guillaume Asselin (4+5). Osem bodov má Andrej Šťastný (5+3), sedem Ján Sýkora (1+6), šesť Karol Sloboda (1+5), päť Tomáš Zigo (3+2) a po štyri zas trojica Tomáš Surový (0+4), Alex Tamáši (3+1) a Ivan Ďatelinka (2+2). Andrej Šťastný je s piatimi gólmi našim najlepším strelcom. Brankár Stephon Williams inkasuje priemerne 2,11 gólu na zápas a drží si úspešnosť zákrokov na úrovni 91,44%.

Matej Kubove

Po ťažkom zápase v Plzni nás čaká Poprad, s ktorým sa nám v minulej sezóne nedarilo