Pod Urpínom český gólman Vojtek

17.10.2009
V piatok večer po zápase s bratislavským Slovanom pribudol do nášho tímu ďalší brankár. Hokejový klub HC ´05 Banská Bystrica sa dohodol s Martinom Vojtekom z HC Oceláři Třinec, ktorý prichádza pod Urpín na niekoľkotýždňovú výpomoc. Tridsaťštyriročný Vojtek má skúsenosti nielen z českej extraligy v drese Třinca, ale z pôsobenia v Žiline pozná aj našu najvyššiu súťaž. Vojtek v sobotu absolvoval prvý tréning s mužstvom a trénerom je dispozícii už na najbližší duel so Zvolenom.

Pri neúčasti rekonvalescenta Imricha Petríka, ktorý by sa mal do tímu vrátiť po novembrovej reprezentačnej prestávke, mali tréneri doteraz k dispozícii dvojicu Ivan Fedor - Matej Lipnický. Martin Vojtek pôsobil v ostatných dvoch sezónach v Třinci, chytával aj v českých prvoligových kluboch Prostějov, Olomouc, Havířov, Opava a Přerov.

,,Kto pôjde do brány rozhodneme až tesne pred zápasom, Vojtek je pripravený, papiere by mal mať v poriadku, záleží na nás, ako sa
rozhodneme. Chcel by som týmto pochváliť Fedora, ostatné zápasy chytal veľmi dobre, proti Slovanu za góly veľmi nemohol. ,” povedal asistent trénera HC ´05 Miroslav Chudý.

Martin Vojtek je už v Banskej Bystrici