1.8.2020

Aj v sezóne 2020/21 budú súčasťou HC ´05 Banská Bystrica štyria mladíci Adrián Zubák, Adam Žiak, Alex Tamáši a Miloš Fafrák.

17-ročný Zubák v uplynulom ročníku debutoval medzi seniormi, za naše áčko odohral devätnásť zápasov, v ktorých sa prezentoval na svoj vek veľmi dobrými výkonmi. Ďalších jedenásť stretnutí pridal za Levice v nižšej SHL.

Žiak prišiel do Banskej Bystrice v roku 2019 po dvoch sezónach, ktoré strávil v juniorke fínskeho tímu TUTO Hockey, zahral si zaň aj seniorskú ligu Mestis. Vinou zrazenia ešte z letnej prípravy odohral za „baranov“ iba dvanásť ligových duelov (2+2). V novej sezóne ale bude patriť medzi najvyťažovanejších obrancov. Vo svojej zbierke má štarty na MS U18 aj MSJ.

V ofenzíve sa fanúšikovia aj naďalej môžu tešiť na 21-ročného krídelníka Miloša Fafráka. V predošlom ročníku si na konto pripísal osem bodov (1+7) v 48 zápasoch. Odchovanec martinského hokeja hrával aj v zámorských ligách USHL a WHL. Štartoval na MS do 18 rokov i MSJ.

Kvarteto uzatvára Alex Tamáši. 22-ročný center posledné dve sezóny okrem pôsobenia v HC ´05 Banská Bystrica strávil v rámci striedavých štartov hlavne v Liptovskom Mikuláši, zahral si tiež za Bratislavu Capitals v SHL. Na konte má dva z troch titulov nášho klubu. Taktiež bol súčasťou národného tímu Slovenska na MSJ a to v roku 2018.