Proti Detve vysoké domáce víťazstvo

29.10.2017
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 ORIN Detva 8:2 (1:1, 5:1, 2:0)

Góly: 3. Róth (Valent, Mihalik), 22. Gabor (Brejčák, Češík), 31. Róth (Surový, Lunter), 32. Hohmann (Brejčák, Košecký), 35. Gabor (Mihalik, Faille), 37. Bubela (Hohmann, Bartánus), 45. Brejčák (Hohmann, Košecký), 60. Bartánus – 8. Kuklev (Mar. Chovan, Videlka), 28. Huňady (Abramov)

Vylúčenia na 2 min.: 1:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ondrej Kalina, Rudolf Lauff – Martin Korba, Peter Rojík, 2 771 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Košecký, Mihalik, Gründling, Gélinas – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Giľak – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper – Andrisík
HC 07 ORIN Detva: Larose (35. Nagy) – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, Gachulinec, Macejko, Šimon, Fekiač, Jendroľ – Videlka, Ščurko, Gašpar – Žilka, Murček, Tibenský – Surový, Mat. Chovan, Huňady – Abramov, Surovka, Milý

Detvania, ktorých povzbudilo historicky premiérové víťazstvo v predchádzajúcom kole, držali krok s favoritom do 28. min. Dvakrát dokázali streliť vyrovnávajúci gól, no potom im úplne došiel dych a v druhej tretine inkasovali až päťkrát. Domáci veľmi potrebovali víťazstvo, prehru na zvolenskom ľade znášali kolo predtým veľmi ťažko a proti Detve si zahnali hlad za gólmi. Už v 3. min Róth otvoril skóre strelou zo značky vhadzovania, no v presilovke Kuklev v 8. min z podobnej vzdialenosti presnou trefou vyrovnal. Druhá tretina opäť priniesla rýchly gól 'baranov' vďaka úplne voľnému Gaborovi v 22. min. Nasledoval vyrovnávajúci gól Abramova po vyhratom buly Huňadyho v 28. min a odvtedy už boli pánmi na ľade domáci. V 35. min dokonca po strele osamoteného Gabora do vinkľa sa nechal vystriedať bezradný Larose, čisté konto si však Adam Nagy udržal len necelé dve minúty. V 37. min ho v presilovke prekonal Bubela a hosťom odrazu hrozil debakel. V tretej tretine už bránili zodpovednejšie, aj keď im siedmy gól strelil od modrej v 45. min Brejčák. 'Medveďom' z Detvy slúžilo ku cti, že odolali štyrikrát súperovi v oslabení, 35 sekúnd aj o dvoch hráčov. V 55. min ešte nastrelil Lamper žŕdku a tutovku v 57. mim spálil hosťujúci Gašpar po skvelom zákroku Lassilu. Korunu vysokému víťazstvu 'baranov' nasadil desať sekúnd pred koncom Bartánus.

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Bol to zaujímavý zápas, pred vynikajúcou kulisou, radosť v takejto atmosfére hrať. Detva hlavne prvú tretinu hrala veľmi dobre, aktívne korčuľovala, my sme sa až neskôr zobudili. Vytvorili sme si viac šancí, síce sme inkasovali na 2:2, no veľmi rýchlo sme odskočili a záver si postrážili. Zdolali sme húževnatého súpera, no tešiť sa môžeme len teraz a od pondelka na nás čaká veľa roboty."

Ivan Dornič (Detva): "Ťažko hodnotiť, do stavu 2:2 sme ešte hrali to, čo sme chceli. Potom sme sa pustili bezhlavo do útoku, inkasovali sme, opäť sme vrhli všetko do útoku a výsledkom boli ďalšie góly v našej bránke. Chudobnému aj z hrnca vykypí a desať sekúnd pred koncom sme dostali ôsmy gól."