Proti SR 20 Šťastného tri góly, Baroš s čistým kontom

29.11.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange 20 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 6. Šťastný (Higgs, Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. Šťastný (Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (Šťastný, Surový), 37. Mihalik (Zigo, Faille), 45. Šťastný, 59. Varga (Sýkora, Sloboda)
Vylúčenia na 2 min.: 10:10, navyše Gabor (B. Bystrica), Boldižár (HK Orange 20) – 10 min hrubosť, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Miroslav Valach, Martin Korba – Oto Durmis, Andrej Bogdaň, 2 171 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Surový, Varga – Tőrők
HK Orange 20: Hlavaj – Kupec, Švec, Boldižár, Dlugoš, Brincko, Nahálka, Golian – Giertl, Kollár, Fafrák – Kőver, Sojka, Urbánek – Havrila, Čenka, Džugan – Lunter, Minárik, Lavička

Dvadsiatkári prehrávali po prvej tretine len o gól a udržali si aspoň minimálnu nádej na solídny výsledok. A pritom boli pod neustálym tlakom, pod spŕškou striel a viacerých príležitostí. Jedine v presilovke od 17. min ukázali viac svoje ofenzívne schopnosti, no bez nejakej účinnej strely. Brankár Baroš bol takmer bez zákroku a ako tak ho v 9. min preveril jedine Kövér. Domáci otvorili skóre počas presilovky v 6. min po odrazenom puku a Šťastný si zaokrúhlil štatistiku na 10 gólov. Z ďalších striel bolo možné spomenúť Kabáčovu v 2. min i Asselinovu v ôsmej, tým ďalším chýbala presnosť a razancia.

V 25. min sa ukázal v prieniku Sojka, no nakorčuľoval si do príliš ostrého uhla a nestihol presnejšie zakončiť. Aj Dlugošova strela od modrej pramenila onedlho z väčšej smelosti hostí. V 30. min pri hre štyroch na štyroch kombináciu so Selleckom zakončil Asselin zblízka druhým gólom. O 20 sekúnd neskôr padol ďalší, dosť podobný predchádzajúcemu, a v presilovke sa oň postaral Šťastný po nahrávke od Surového. V 35. min pridal štvrtý gól po obkrúžení bránky Ďatelinka, v 37. strelou od modrej Mihálik piaty a domáci si už mohli užívať zápas až do konca.

Najviac si ho užil Šťastný, s hetrikom v 45. minúte, skompletizovaný dokonca v oslabení. Korunu vysokému víťazstvu "baranov" nasadil v 59. min po tečovanej strele v presilovke Varga.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Prvých 25 minút sme nehrali najlepšie, súper si vedel aj vypracovať šance, bol nebezpečný, no potom sme si prehovorili do duše a pomohlo to. Rozhodla druhá tretina, v ktorej sme strelili štyri góly."

Ernest Bokroš (HK Orange 20): "Výkon bol štandardný, hráčov sme upozorňovali na silné presilovky súpera, no nepomohlo to, dostali sme v nich tri góly. V ofenzíve sme dosiahli 22 striel, to je žalostne málo proti 46 strelám súpera. Hlavne druhá tretina rozhodla s inkasovanými štyrmi gólmi a chlapci si prestali veriť. U mnohých vidím výkonnostný nárast, som rád, že niektorí, s ktorými rátam na majstrovstvá sveta, sa zlepšujú."