3.8.2020

Obrancovia Oliver Turan a Michal Roman, ako aj útočníci Matt Mistele, Patrik Oško a Rastislav Václav sa stali hráčmi HC ´05 Banská Bystrica.

Stále iba 19-ročný obranca Turan sa narodil v rakúskom Innsbrucku. V minulej sezóne odohral 35 zápasov za Detvu v Tipsport lige. Predtým pôsobil v QMJHL. Slovensko reprezentoval na dvoch MS do 18 rokov, raz bol kapitánom a zahral si aj na posledných MSJ.

Michal Roman má 22 rokov. Posledné dve sezóny bol súčasťou HKM Zvolen, v predošlej ale hosťoval v Liptovskom Mikuláši, kde strávil väčšinu ročníka. Celkovo v najvyššej slovenskej súťaži odohral 144 duelov. Strelil jeden gól a pridal osem asistencií. Rok bol súčasťou Žiliny. V mládežníckych kategóriách hrával za český Třinec, päťkrát nastúpil v Extralige.

Patrik Oško prichádza z Liptovského Mikuláša, ktorého je odchovancom a okrem pôsobenia v HK Orange 20 a krátkeho hosťovania v Prešove nikdy nehral za iný tím. V drese Liptákov nastúpil v Tipsport lige na 124 zápasov (11+13). 23-ročný 193 centimetrov merajúci center reprezentoval Slovensko na MS do 18 rokov aj MSJ.

22-ročný Rastislav Václav je odchovancom HK Poprad. V sezóne 2016/17 debutoval v Tipsport lige, zahral si aj za HK Orange 20. Minulý ročník strávil vo francúzskom Nice a Spišskej Novej Vsi. Pôsobil taktiež v juniorke fínskeho TUTO Hockey. V najvyššej slovenskej súťaži absolvoval 60 zápasov.

Do Banskej Bystrice prichádza po Vayovi, Welshovi a Winquistovi aj štvrtý legionár, ktorým je 24-ročný kanadský krídelník Matt Mistele. Posledné štyri sezóny odohral za Ryerson University v kanadskej univerzitnej súťaži USports. Celkovo nastúpil na 110 zápasov a získal 163 bodov (68+93). V ročníku 2018/19 bol najproduktívnejším mužom súťaže, čo sa okrem iného podarilo v minulosti aj Guillaumeovi Asselinovi. Mistele medzi rokmi 2011 a 2016 hrával v OHL. S Oshawou Generals získal titul aj prestížny Memorial Cup.