S L. Mikulášom rozhodol v predĺžení Faille

1.11.2017
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 11. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 59. Huna (Uram, Tabaček) – 24. Hohmann (Brejčák, Sedlák), 42. Mihalik (Gabor, Češík), 65. Faille (Ďatelinka, Surový)

Vylúčenia na 2 min.: 8:7, navyše Gründling (B. Bystrica) – 10 min nepovolený výstroj, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Snášel, Tomáš Orolín – Róbert Gavalier, Matús Stanzel, 1 050 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Paukovček, Huna – Laco, Langammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gründling, Gélinas – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper – Giľak

Úvod stretnutia priniesol veľa nepresností na oboch stranách. Prvý vážnejší pokus prišiel v 5. minúte, keď Paukovček pohrozil spomedzi kruhov, no Lukáš bol pozorný. Veľkú príležitosť mali domáci o štyri minúty. Vo vlastnom oslabení sa dostali M. Sukeľ s Uramom do prečíslenia, ale nezakončili ideálne. O pár sekúnd mali dobrú šancu aj Bystričania, no Češík neprekonal padajúceho Košarišťana. Skóre zápasu sa otvorilo v 11. minúte. Domáci rozobrali súperovu obranu a po ukážkovej kombinacii skóroval M. Sukeľ. V závere prvej tretiny mohol zvýšiť na 2:0 Langhammer, no Lukáš už neinkasoval.

"Barani" mali dobrý vstup do druhej tretiny. Už v 24. minúte vyrovnával Hohmann, ktorý spoza obrancu namieril presne k žrdi. Hostia boli po strelenom góle iniciatívnejší a aktívnejší. V 28. minúte nepríjemne zakončil Lamper, ale mikulášsky brankár bol pozorný. V závere druhého dejstva mal gól na hokejke Bubela, ten však spomedzi kruhov trestuhodne netrafil poloprázdnu bránku domácich.

Bystričania rovnako ako v úvode druhej dvadsaťminútovky aj v tretej tretine začali ideálne. V 42. minúte dostal puk medzi kruhy Mihalik, ktorý následne prekonal Košarišťana. V 50. minúte vypálil tvrdo od modrej Suchý, ten však tesne minul Lukášovu bránku. O necelých šesť minút zakončil nepríjemne spomedzi kruhov Huna, ale hosťujúci brankár reflexívne zasiahol betónom. Liptáci mali v závere tretej tretiny k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, tú ešte nevyužili, no pri následnej výhode o jedného hráča našiel Uram pred bránkou Hunu, ktorý v neprehľadnej situácii pretlačil buk do Lukášovej bránky.

V predĺžení mali viac z hry domáci a to vďaka presilovke. V početnej výhode sa Liptáci držali v útočnom pásme, no vyprodukovali iba dva zakončenia, ktoré Lukáša výrazne neohrozili. Výhodu o jedného hráča mali v záverečných dvoch minútach aj hostia. Najskôr proti Bartánusovi perfektne zasiahol Košarišťan, o pár sekúnd však inkasoval po nechytateľnej strele Failleho.

Pavol Paukovček (L. Mikuláš): "Bod s takým súperom, ako je Banská Bystrica, je vždy dobrý. Chalanom patrí veľká vďaka, že za stavu 1:2 sa nevzdali a bojovali až do konca z čoho plynul aj vyrovnávajúci gól. Trošku nás mrzí nevyužitá presilovka v predĺžení, ale čo sa dá už robiť."

Vladimír Országh (B. Bystrica): "Sme radi, že sme zvíťazili v Mikuláši, pretože tu sa hrá vždy ťažko. Nezačali sme dobre, robili sme veľa chýb, ale postupne sme sa dostali do zápasu. Tak ako sme mohli zvíťaziť, tak aj prehrať. Domáci si bod za svoju bojovnosť určite zaslúžili."autor: TASR

S L. Mikulášom rozhodol v predĺžení Faille