Spomienka na Miloša Murgaša - nášho kolegu a priateľa

13.11.2017
Ing. Miloš Murgaš sa narodil 28. mája 1953 v Banskej Bystrici a celý svoj život prežil v našom krásnom meste. Po absolvovaní základnej a strednej školy, pokračoval v štúdiu na vysokej škole lesníckej a drevárskej, drevárskej fakulte, súčasnej Technickej univerzite vo Zvolene.

Po ukončení štúdia pracoval 20 rokov v národnom podniku Smrečina v Banskej Bystrici, vo funkcii riaditeľa základného závodu a následne ako obchodný riaditeľ podniku. Od roku 1996, až do odchodu na dôchodok pôsobil v nemeckej spoločnosti Degussa Slovakia, ktorá sa časom pretransformovala na spoločnosť ORION Engineered carbons, so zameraním na gumárenský priemysel vo Východnej Európe.

S pracovným životom sa odvíjal aj jeho osobný život. Rodinu si založil v roku 1974, kedy uzavrel manželstvo so Silviou Fillovou. Po čase sa im narodili dve deti, dcéra Martina a syn Martin. Obidve deti si založili vlastné rodiny. Vnúčatá na seba nenechali dlho čakať a z Miloša stal hrdý starý otec.

Nikdy nevedel zaháľať a neustále vyhľadával nejakú činnosť. Hľadal niečo, čo by ho doslova vytrhlo z jeho "trvalého" dôchodkového voľna, nakoľko oddychovať vedel len pri práci a športe. Už na strednej aj vysokej škole hrával aktívne basketbal, neskôr pôsobil ako tréner dorastencov. Šport bol nesporne jeho veľká záľuba, ktorá mu ostala na celý život.

Aj to bolo jedným z dôvodov vzniku spolupráce s hokejovým klubom HC ´05 Banská Bystrica. Jedného dňa sa Miloš zjavil vo dverách a opýtal sa, či nepotrebujeme pomoc. Veď ako dlhoročný fanúšik HC ´05 Banská Bystrica poznal náš klub. Nenechal si ujsť ani jedno domáce stretnutie, pravidelne cestoval s našim klubom aj na stretnutia do iných Slovenských miest, nevynechal dokonca ani zájazd do Fínskeho Tampere.

Slovo dalo slovo a naša spolupráca sa úspešne rozbehla. Miloš sa stal obchodným manažérom HC ´05 Banská Bystrica. Nebolo dňa, kedy by sa neobjavil vo dverách našich kancelárií na zimnom štadióne a nereferoval čo, kde a s kým vybavil, čo chystá a čo má pripravené. Denne od neho prichádzali e-maile, v ktorých nás informoval o priebehoch a výsledkoch jednaní. Skrátka, Miloš od roku 2016 žil a pracoval pre náš hokejový klub.

Výsledkom nie dlhej, ale o to intenzívnejšej spolupráce, je množstvo dohodnutých partnerov, množstvo kontaktov a nápadov. Práve pri ťažkých jednaniach s partnermi, jeho suchý humor a energia bola často tým, čo pomáhalo zmierniť a odľahčiť atmosféru.

S ľútosťou sme pred časom prijali správu, že náš priateľ a kolega, Ing. Miloš Murgaš nás náhle a nečakane opustil. Poznali sme ho ako človeka, ktorý mal zmysel pre zodpovednosť, bol seriózny, korektný, priateľský a spravodlivý. Aj keď nerád navonok prejavoval svoje emócie, vedel sa úprimne tešiť každému úspechu a životnému kroku svojich detí, vnúčat, priateľov a kolegov.

Miloš bude chýbať každému kto ho spoznal. Nám v klube bude chýbať ako spolupracovník, kolega, fanúšik, ale hlavne ako priateľ.


Česť jeho pamiatke.

Spomienka na Miloša Murgaša - nášho kolegu a priateľa