Týždenné preview 22: Patrik Lamper si zahrá na Kaufland Cupe, finišujú súťaže juniorov aj dorastu

5.2.2019
Tipsport liga má týždňovú reprezentačnú prestávku. Na Kaufland Cupe v Bratislave si zahrá z HC ´05 iClinic Banská Bystrica iba Patrik Lamper. „Barani“ sa najbližšie predstavia v lige až v stredu 13. februára, kedy hostíme HC Košice.

Týždeň voľna začal pre zverencov Dana Cemana aktívnym teambuildingom, nakoľko sa vybrali na bežky, kde si užívajú veľa zábavy a spoločných chvíľ. Záver týždňa potom bude patriť národnému tímu. Z hráčov sa na bratislavskom Kaufland Cupe predstaví Patrik Lamper, ako kustód už tradične cestuje Juraj Stopka. V tejto sezóne sa na lavičku vedľa Craiga Ramsayho postavil aj Ivan Droppa, tentoraz to bude zvolenský kouč Andrej Podkonický. Z „baranov“ si v aktuálnom ročníku okrem Lampera zahrali za repre ešte Mário Lunter a Andrej Šťastný.

Pomaly finišuje aj nadstavbová časť extraligy juniorov, kde sa zverenci Norberta Javorčíka predstavia ešte v štyroch dueloch a potom začína play-off. Mladých „baranov“ čaká Nitra, Slovan, Košice a Poprad. Aktuálne sú na štvrtom mieste so ziskom 57 bodov, pričom na tretiu Nitru strácajú štyri body a pred piatymi Košicami a šiestym Slovanom majú sedembodový náskok. Prvý Poprad a druhý Trenčín už predbehnúť nemôžu.

Kaufland extraliga dorastu má pred sebou posledných šesť kôl základnej časti. Zverenci Rastislava Paľova sa dvakrát predstavia v Košiciach, doma dvakrát privítajú Zvolen a nakoniec odohrajú dvojzápas v Martine. Momentálne je Banská Bystrica na šiestom mieste so ziskom 85 bodov. Piaty Púchov a štvrtý Trenčín majú po 93, tretí Poprad 96, druhé Košice 97 a prvý Slovan 111. Za nami sa nachádza 78-bodová Spišská Nová Ves.

Matej Kubove

Týždenné preview 22: Patrik Lamper si zahrá na Kaufland Cupe, finišujú súťaže juniorov aj dorastu