V nájazdoch s Novými Zámkami rozhodol Faille

7.10.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – MHC Nové Zámky 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Góly: 37. Ďatelinka (Higgs, Gabor), rozhodujúci samost. nájazd premenil Faille – 19. Zbořil (Jurík)
Vylúčenia na 2 min.: 8:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vladimír Fridrich, Miklos Haszonits – Roman Výleta, Dávid Váczi, 2 381 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Miller, Marshall, Košecký – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Tőrők, Češík, Kabáč – Varga, Higgs, Gabor – Tamáši
MHC Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Juraško – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek

V prvej tretine sa pomerne dlho čakalo na väčší vzruch. Obe mužstvá pozorne bránili, málo strieľali a až ku koncu dvadsaťminútovky, aj zásluhou naplnenej trestnej lavice, divákov prebudili niektoré situácie. Opticky mali miernu prevahu domáci, no pomohla im málo. Vyťažili z nej len dobrú strelu Buca v 10. min, snahu Gabora pretlačiť puk v 15. min do bránky, črtajúcu sa šancu Failleho tesne pred prestávkou a aj v dvoch presilovkách boli pomerne bezradní. Hostí posunul do vedenia v 19. min gól Zbořila v presilovke, s kľučkou na brankára v správnom čase. V 13. min v oslabení únik Štraucha narazil na márnu snahu H. Ručkaya usmerniť prudkú nahrávku, v 17. min taktiež v oslabení Jurík obkrúžil bránku so strelou vedľa. Druhú tretinu začali hostia s presilovkou štyroch na troch, trvala 84 sekúnd a zahrali ju katastrofálne. Domáci si potom vytvorili tlak, dlhé minúty zamkli súpera do obranného pásma a v ofenzíve ich zastavilo až vylúčenie v 25. min. Po strele Ručkaya nechýbalo veľa, aby Jurík v 27. min pridal v presilovke druhý gól hostí. 'Barani' odpor súpera predsa len zlomili, vyrovnávajúcemu gólu predchádzali príležitosti Češíka i Millera, ktorého strelu odrazenú od mantinelu si Košarišťan takmer vrazil do siete. V 37. min našiel Higgs ideálnou nahrávkou nakorčuľovaného Ďatelinku a na jeho strelu už Košarišťan nestihol zareagovať. Aj Jakúbkova šanca v 42. min by si zaslúžila gólové zakončenie, no Williams bol pozorný. Obe mužstvá pridali na tempe, v 48. min zatlačili hostia, Jurík i Hain presne nemierili a čakalo sa, kto vymyslí niečo účínné a gólové. V 50. min hosťujúci Hruška zblízka prestrelil bránku, Nové Zámky akoby vycítili možnosť na plné body a ich nasadenie bolo miestami obrovské. Tretia tretina priniesla najlepší hokej, no bezgólový, v predĺžení po chybe Zaťka premárnil šancu Faille, neskôr v presilovke štyroch na troch Sloboda a o dvoch bodoch rozhodol až samostatný nájazd Failleho.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Nebolo veľa priestoru na tvorenie, bola to skôr bitka o každý kúsok ľadu. Prvých 40 minút sa ťažko niečo tvorilo, aj keď sa nám darilo, no šance sme si nevytvárali. V poslednej tretine sme stratili energiu, našťastie sme zvládli samostatné nájazdy."
Jerguš Bača (N. Zámky): "Odohrali sme vynikajúce stretnutie, s viacerými príležitosťami, ktoré sa nám nepodarilo premeniť. Rozhodli až samostatné nájazdy, vďaka však aj za bod, chalani zo seba vydali všetky sily."