V Plzni bez viacerých opôr

9.10.2018
Do stretnutia piateho kola Ligy majstrov proti HC Plzeň nezasiahne v drese HC ´05 iClinic Banská Bystrica niekoľko dôležitých hráčov, ktorí patria medzi opory nášho tímu.

V zadných radoch nám bude chýbať trojica hráčov. Američan Ben Marshall dostal po stretnutí v Jyväskyle trest v podobe stopky na tri stretnutia CHL. Marek Biro, ktorý nehral už v poslednom meraní síl s Novými Zámkami kvôli problémom s trieslami, bude pauzovať minimálne do konca tohto týždňa. Mimo hru je aj skúsený zadák Karol Sloboda, ktorý posledné zápasy kvôli zraneniu v hornej časti tela nastupoval len so sebazaprením, absolvoval vyšetrenie u špecialistu v Bratislave. Jeho návrat do zostavy je otázny.

V útoku budú chýbať Tomáš Surový, Andrej Šťastný, Éric Faille, David Buc, Tomáš Zigo, Brock Higgs a stále Marek Bartánus. Kapitán Tomáš Surový dostal pre toto stretnutie od trénera Dana Cemana voľno. V deň odchodu do Plzne sme prišli o Andreja Šťastného, lebo vyšetrenie u lekára potvrdilo fraktúru prsta na nohe, ktorú utrpel pri blokovaní strely v nedeľňajšom stretnutí. Éric Faille stále nie je zdravotne v poriadku od stretnutia s HC Košice a Tomáš Zigo laboruje so zranením, ktoré utrpel vo Zvolene. Chorý je Dávid Buc. V poslednom ligovom zápase sa do hry po zranení kolena vrátil Brock Higgs, ale do zápasu v Plzni taktiež nenastúpi, nakoľko ten nasleduje po jedinom dni voľna.

Šancu v zostave teda dostane kvarteto mladíkov. Z projektu HK Orange 20 bol poslaný späť do materského klubu obranca Martin Kupec, v defenzíve nastúpi aj Félix Petrinec a v útoku zas dvojica Ján Sarvaš – Matúš Bodnár.

Matej Kubove

V Plzni bez viacerých opôr