Víťazstvo v Miškolci, tri góly v druhej tretine

5.10.2018
DVTK Jegesmedvék Miskolc – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. Vas (Crawford, Harrison) – 10. Asselin (Ďatelinka), 14. Asselin (Marshall), 23. Faille (Šťastný), 34. Tőrők (Češík, Marshall), 37. Marshall (Miller, Češík)
Vylúčenia na 2 min.: 4:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Martin Korba, Tomáš Orolín – Martin Jobbágy, Martin Smrek, 1 195 divákov

DVTK Jegesmedvék Miskolc: Adorjan (34. Duschek) – Crawford, Kiss, Sziranyi, Lada, Rusk, Milam, Vojtko – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Miskolczi, Loiseau, Galanisz – Rito, Hajos, Vincze
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Biro, Miller, Marshall, Košecký – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Tőrők, Češík, Kabáč – Varga, Tamáši, Gabor – Giľák

Dianie v prvej tretine ovplyvnili presilovky, keď hráči na ľade premenili tri zo štyroch. Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí si od piatej minúty zahrali v početnej výhode a dokázali z nej vyťažiť vedúci gól. Z dorážky sa presadil Somogyi - 1:0. Bystričania odpovedali v desiatej minúte taktiež v presilovke. Ďatelinka prihral na ľavý kruh Asselinovi a ten prestrelil Adorjána - 1:1. Rovnaký hráč využil aj ďalšiu výhodu v 14. minúte a poslal hostí do vedenia. Bystričania mali šance aj pri treťom vylúčení domácich, no skóre sa do prestávky už nemenilo.

Úradujúci majster sa však presadil krátko po nej a dokonca pri vlastnom oslabení. V 23. minúte ušiel domácej obrane Faille a zvýšil na 3:1. Bystričania pokračovali v aktivite, duel mali vo svojej réžii a neustále hrozili pred bránkou súpera. V 34. minúte vystrelil spoza kruhov Török, Adorjánovi puk vypadol a jeden z domácich obrancov si ho nešťastne zrazil do siete - 1:4. O tri minúty neskôr pridal Marshall už piaty gól a hostia kráčali jasne za víťazstvom.

Hráčom Miškovca sa v tretej tretine ešte podarilo znížiť, keď sa v 52. minúte presadil Vas presnou strelou do horného rohu Williamsovej bránky. Duel už ale zdramatizovať nedokázali a tak zaznamenali druhú prehru v rade.