Čisté konto Williamsa s Trenčínom

20.11.2018
HC ´05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 18. Selleck (Higgs, Asselin), 28. Zigo (Kubka, Nemčík), 36. Gabor (Higgs, Marshall), 36. Higgs (Sloboda), 55. Šťastný (Varga, Ďatelinka)
Vylúčenia na 2 min.: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Novák, Tomáš Orolín – Ľudovít Šoltés, Peter Šefčík, 2 344 divákov
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Higgs, Asselin – Surový, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Zigo, Šťastný, Lichanec – Varga
Dukla Trenčín: Valent (36. Šimko) – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Luža, Pač, Kovář, Martiška – Radivojevič, Olvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Luhový – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Švec, Pardavý

Domáci vyhrali šťastne prvú tretinu po kurióznom góle v 18. minúte. Za strelca rozhodcovia určili Sellecka, ktorý cez hokejku Dlouhého trafil prázdnu bránku, no o gól sa zaslúžil aj Higgs nahrávkou spoza bránky.
Na oboch stranách sa zrodilo v úvode niekoľko streleckých pokusov a aj šancí, tú najväčšiu spálil v 18. minúte Ďatelinka, keď úplne osamotený pred bránkou Valenta neprekonal. Trenčania zaujali ofenzívnym spôsobom, v 8. minúte vyskúšal Dlouhý postreh Williamsa, v presilovke potom Luža. Domáci akoby hrali na pol plynu, no aj ten im stačil na vypracovanie ďalších príležitostí. Jednu zo zriedkavých vydarených kombínácii nezužitkoval v 14. minúte Lichanec po prečíslení a spolupráci so Šťastným, keď v ideálnom postavení netrafil puk. V druhej tretine vzruchu spočiatku veľa nepribudlo, o ten najväčší sa postaral v 28. minúte gólovým tečom Zigo po strele Nemčíka od modrej. V 35. minúte pri prečíslení troch na jedného Šťastný premárnil obrovskú šancu, brankár Valent už ležal na zemi, no stihol ešte do strely vložiť vyrážačku. Tretí gól domácich padol onedlho v 36. minúte a zaslúžil sa oň úplne voľný Gabor. O 17 sekúnd neskôr odrazený puk namieril do siete Higgs a pri štvorgólovom vedení vyhnal Valenta z bránky. Padnúť mohli aj ďalšie góly, 10 sekúnd pred sirénou mal k nemu blízko aj uzdravený kapitán domácich Surový. V tretej tretine po niekoľkých sekundách Asselin spálil ďalšiu možnosť, v 48. minúte v tomto trende pokračovali Selleck, potom Higgs v presilovke, v 54. minúte Sýkora. Náhradný brankár Šimko predsa len kapituloval v 55. minúte po prečíslení a góle Šťastného, ktorým zvýraznil krutú prehru Trenčanov.

Dan Ceman (B. Bystrica): "Vedeli sme, že to bude vyrovnaný súboj, pretože tieto vzájomné súboji sú poznačené dramatickým bojom. Spočiatku bol zápas vyrovnaný, my sme dobre bránili, z obrany sme vychádzali, a potom sme boli vysoko efektívni v útoku. Darilo sa nám, šance nám prinášali góly a dobre sa na to pozeralo, aj diváci mohli byť spokojní. Hrali sme veľmi dobre a budem rád, keď na tento výkon nadviažeme."

Peter Oremus (Trenčín): "Začiatok nebol zlý, aj pohyb, šance sme si vytvorili, no na rozdiel od nás ich súper premieňal, no my nie. Mal vysokú efektívnosť, preto je víťazstvo Bystrice zaslúžené. My sme ukázali aj dobré momenty, ale aj zle riešené situácie a také skúsené mužstvo, akým boli domáci, to využilo. Ak chceme byť úspešní, musíme tento nedostatok odstrániť."

autor: TASR
foto: Gabriela Ganzová