Po sérií prehier zmeny v kádri "baranov"

15.12.2013
Na základe nelichotivých výsledkov v poslednej dobe sa vedenie HC ´05 Banská Bystrica rozhodlo káder doplniť o nových hráčov.

Už v dnešnom stretnutí proti Košiciam nastúpil banskobystrický odchovanec Branislav Bendík. 24 – ročný útočník sa vracia takmer po dvoch rokoch pôsobenia v zahraničí.

Obranné rady "baranov" vystuží rodák z Kanady, 28 – ročný Jason Lepine. 179 cm vysoký obranca v sezóne 2011/2012 pôsobil v Kladne, kde si pripísal 6 gólov a 5 asistencií.

Z Košíc k nám prichádza Rastislav Konečný. 25 – ročný útočník mal vydarenú minulú sezónu v drese Skalice, keď strelil 21 gólov a pridal 13 asistencií.

Mužstvu sa ale nevyhli ani odchody. Práve za Konečného odchádza na výmenu do Košíc Matúš Chovan. Na hosťovanie do prvoligovej Detvy putuje obranca Michal Styk, Američan Andrew Hamburg neobstál na mesačnej skúške. Vedenie klubu ďalej rozviazalo zmluvu s útočníkom Dominikom Hegyim. Mužstvo opúšťa aj náš najproduktívnejší obranca Eric Meland, ktorý dostal ponuku z Čiech. Všetkým ďakujeme za predvedené výkony v drese Banskej Bystrice a prajeme ďalšie úspechy v ich kariére.

Po sérií prehier zmeny v kádri