Asselin rozhodol úvodný duel zvolenského turnaja v predĺžení, z výhry mal najväčšiu radosť Higgs

16.8.2018
Vstup do Memoriálu Pavla Zábojníka vyšiel hráčom HC ´05 iClinic Banská Bystrica dobre, keď na úvod porazili rakúsky Graz 99ers síce tesne a v predĺžení, ale víťazstvo po slušnom výkone chutí sladko.

Zverenci Dana Cemana mali veľmi dobrý vstup do stretnutia, bránu súpera zasypali mnohými strelami, lenže šance ostávali nevyužité. Ujalo sa iba zakončenie Alexa Tamášiho medzi betóny Honeckla: „Hlavne v prvej tretine sme mali strašne veľa šancí, ale nedarilo sa nám ich využiť. V druhej tretine sme strieľali hlavne v presilovkách. Musíme zlepšiť využívanie šancí. Na druhej strane je to však prísľub, že sa nemusíme obávať toho, že sa nedostaneme do šancí,“ hovorí tréner Ceman.

Graz v prostrednej časti hry vyrovnal skóre, stretnutie málo plodné na góly sa tak dostalo až do predĺženia, kde v presilovke rozhodol Guillaume Asselin: „Dlho sme si tam prihrávali, niekoľkokrát sme sa ponúkali do striel, ale potom to zobral na seba Marshall, vystrelil a puk sa odrazil ku mne. Mal som odkrytú bránu. Ak by som netrafil, veľmi by som si to vyčítal,“ opísal gólový moment kanadský strelec. On aj Eric Faille tentoraz dostali do formácie Alexa Tamášiho: „Bol to pre našu formáciu výborný zápas. S Alexom sa mi hralo veľmi dobre, je to rýchly hráč. Funguje medzi nami dobrá chémia,“ vyjadril sa Asselin.

Zaujímavé stretnutie to bolo hlavne pre Brocka Higgsa, ten totiž nastúpil proti bývalým spoluhráčom: „Bola to zábava. Porazili sme mojich bývalých spoluhráčov a tím, v ktorom som pôsobil počas minulého ročníka. Chcel som tento zápas vyhrať, čo sa nám podarilo a som rád, že som k tomu pomohol. S bývalými spoluhráčmi som sa rozprával, stále tam mám niekoľko dobrých priateľov. Bolo pekné ich znova vidieť,“ vyznal sa kanadský útočník.

V bráne stiahol roletu Stephon Williams, za seba pustil iba jeden gól: „Chytal naozaj veľmi dobre. Mnohokrát nás podržal. Povedal by som, že predviedol minimálne dva priam fenomenálne zákroky,“ chválil svojho zverenca Dan Ceman: „Bol to skvelý tímový výkon. Chalani predo mnou vynikajúce blokovali strely a obrovsky mi uľahčovali život v bráne. Navyše nepúšťali súperov k dorážkam, čo bolo taktiež vynikajúce. Cítil som sa veľmi sebaisto. Celý tím hral veľmi dobre. Uvedomujem si, že sa mi darilo a išlo mi to, ale je to všetko zásluha chalanov predo mnou. Keď som potreboval, tak tam boli. Naša mentalita je čisto víťazná, aj tento zápas sme chceli získať pre seba. Podarilo sa nám zdolať veľmi silný tím, navyše sme dostali iba jeden gól, čo je skvelé,“ rozplýval sa samotný Williams.

Dan Ceman mal slová chváli i na dvojicu hráčov na skúške. Zaujali ho Tomáš Bulík aj Róbert Varga: „Formácia Belluš – Bulík – Varga hrala naozaj veľmi dobre. Ukázali veľa energie, výborne sa dopĺňali. Obaja hráči, ktorí sú na skúške, nám ukázali, že máme nad čím premýšľať.“

„Odohrali sme dobrý zápas, ale stále je to iba druhé stretnutie v príprave, takže je na čom pracovať. Odohrali sme však skvelú hlavne prvú tretinu, druhá bola taktiež celkom dobrá, takisto ako tretia,“ zhodnotil hlavný kormidelník: „Bol to dobrý zápas, hlavne prvá tretina bola z našej strany výborná. Hrali sme proti dobrému tímu z výbornej ligy, ale ukázali sme našu silu,“ doplnil Asselin.

Už zajtra o 15:30 nás však v druhom stretnutí Memoriálu Pavla Zábojníka čaká ďalší rakúsky tím a síce Klagenfurt: „Zajtra budeme rozhodne unavení z tohto zápasu, ale musíme si to aj tak užiť, dobre zregenerovať a piť veľa vody,“ dodal Asselin.

Graz 99ers – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly BB: 7. Tamáši (Sloboda, Miller), 64. Asselin (Marshall, Higgs)

Graz 99ers: Honeckl – Jacobsson, Weihager, Caito, Soritz, Lakos, Kirschschlager, Setzinger – Garbowsky, Zusevics, Oleksuk, King, Yellow Horn, Ograjensek, Kainz, Grafenthin, Loney, Hamilton, Moderer, Oberkofler
HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Mihalik, Sloboda, Miller, Kubka, Biro, Košecký – Tamáši, Faille, Asselin – Varga, Bulík, Belluš – Zigo, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč


Matej Kubove

Asselin rozhodol úvodný duel zvolenského turnaja v predĺžení, z výhry mal najväčšiu radosť Higgs
1UnqA8&feature=youtube&hl=cs&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999">1UnqA8&feature=youtube&hl=cs&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="345" height="218">Graz 99ers - HC '05 iClinic B. Bystrica, 16.08.2018