Zmeny v Banskej Bystrici

13.11.2012
V posledných dňoch sa v HC ´05 Banská Bystrica udialo viacero zmien. Snáď najväčšou, ktorá určite zatienila všetky je, že po 16. rokoch si banskobystrický dres oblečie odchovanec Michal Handzuš (35). Už túto stredu nastúpi na žilinskom ľade a tak sa fanúšikovia môžu tešiť na top hráča z NHL. Michal čo sľúbil, to aj dodržal. Zdravotne je už fit, trénuje naplno a tak preto verme, že Michal odovzdá svoje bohaté skúsenosti z NHL našim mladým a talentovaným hráčom.

Posilniť ofenzívu "baranov" by mal aj kanadský útočník Ned Lukacevic (26). Rodák z Čiernej Hory, ktorý ako malý chlapec emigroval s rodinou do Kanady, bol v roku 2004 draftovaný v 4. kole Los Angels Kings. Za klub v NHL ale nenastúpil, vlaňajšiu sezónu pôsobil v tíme druhej najvyššej švédskej ligy Sundsvall.

Obranné rady klubu vystuží urastený lotyšský obranca Nikita Kolesnikovs (20). Poslednú sezónú odohral v kanadskej juniorskej lige QMJHL, kde v 50 zápasoch nazbieral 27 bodov. Svoju krajinu reprezentoval na juniorských Majstrovstvách sveta s bilanciou 0+2.

Hore uvedené príchody museli so sebou zákonite priniesť aj odchody. Po vzájomnej dohode v pondelok 12.11. spoluprácu s klubom ukončili skúsení hráči Michal Grman a Jaroslav Jabrocký. Zatiaľ čo Grman už svojho nového zamestnávateľa pozná (HC Karlovy Vary), Jabrocký zatiaľ nie, no podľa jeho slov má niekoľko alternatív. Držíme obom chlapcom palce a prajeme im, nech sa im v nových pôsobiskách darí.

Zmeny v Banskej Bystrici