Prvýkrát v sezóne sa „Barani“ predstavili v maďarskom Miškolci, odkiaľ sme sa vracali spokojní po solídnom výkone a hlavne výhre 4:1, o ktorú sa najväčšou mierou pričinili kanadskí obrancovia Hunter Drew a Alex Breton.

Prvý menovaný strelil gól a pri jednom asistoval, druhý ku gólu pridal dokonca dve asistencie. Výbornú bilanciu ale mali aj Patrik Lamper (1+1) a Josh Winquist (0+2). O úvodný presný zásah sa postaral Dominik Sojka. Jeho spoluhráči ubránili oslabenie z nášho pohľadu 3 na 5. Mladík naskočil z trestnej lavice, puk mu prihral Lamper, ktorý ho skvele získal v obrannej tretine a center pomýšľajúci na účasť na MSJ v Edmontone, samostatný únik zakončil strelou švihom. Prekonal gólmana Kissa, vsietil svoj prvý gól na seniorskej úrovni počas jeho 43 stretnutia v Extralige.

„Gólu predchádzal môj faul, takže som rád, že som mohol svoju chybu napraviť a streliť zásah v oslabení. Mal som aj šťastie, ale dúfam, že sa mi takto bude dariť aj naďalej,“ verí Sojka. V prostrednej časti hry skóre zvýšil Lamper. V treťom dejstve síce Jordan vykresal iskierku nádeje pre DVTK, avšak Drew a Breton v závere poistili tri body: „Je to dôležité víťazstvo. Bolo by skvelé, keby sa po prehre proti Popradu dostaneme na nejakú víťaznú šnúru,“ doplnil Sojka.

„V prvej tretine sme sa zoznamovali s veľkosťou plochy, cítenie tohto priestoru nám robilo problémy. V týchto fázach nás podržal brankár Vay. Od druhej tretiny sme prevzali kontrolu nad zápasom, ale nie zase v tom smere, že by sme súpera k ničomu nepustili, to isto nie, no boli sme v dobrých priestoroch v defenzíve a v ofenzíve sme si dokázali vytvárať dostatok šancí. V tretej tretine sme náskok z druhej časti udržali. Veľmi slušne dnes zahrali formácie na oslabenia, aj keď inkasovali jeden gól. Samozrejme, boli sme efektívni v presilovkách. Som rád, že sa na výsledkoch podieľajú aj mladí hráči,“ hodnotil tréner Norbert Javorčík.

Slovenský útočník Patrik Lamper odohral svoj 399. zápas v najvyššej slovenskej súťaži za HC ´05 Banská Bystrica. V nedeľu proti Detve bude môcť zaokrúhliť číslo na jubilejných 400. Celkovo má medzi slovenskou elitou na konte 407 stretnutí, osem ich odohral v drese HK Orange 20.