Po úspechu na Tatranskom pohári a niekoľkých tréningoch nás čakal v piatok 26. augusta ďalší prípravný duel, tentokrát však z pozície domáceho celku. Duel s Budapešťou, ktorý sa však odohral v Brezne, ponúkol veľa gólov a šťastný koniec pre náš tím. Zverenci trénera Karhulu si tak po výhre 7:2 pripisujú už šieste víťazstvo v príprave.

Duel sa od úvodných sekúnd vyvíjal v náš prospech a po góloch Troocka a Tamášiho sme už v 3. minúte viedli 2:0. Napriek viacerým našim dobrým šanciam padol následný gól z hokejok súpera, brankára Belányiho prekonal v 19. minúte Eelo. Do šatní sa napokon odchádzalo za stavu 3:1 v náš prospech, keď sa o necelú minútu presadil Kontos.

V prostrednej časti hry sme pokračovali v tempe, ktoré mierne naštrbilo pár vylúčení v krátkom slede. V hre 4 proti 4 sa nám podarilo postiť vedenie, na 4:1 upravoval v 26. minúte Holenda. Druhú polovicu zápasu sme odštartovali ďalším presným zásahom, dobrou strelou z prvej sa prezentoval Bíreš a bolo už 5:1. Hostia odpovedali v 36. minúte zásluhou Bálinta Molnára, no pred odchodom do kabín pribudol medzi strelcov aj Šoltés, ktorý zvyšoval tak na 6:2.

V 47. minúte sme viedli päťgólovým rozdielom, do streleckej listiny sa zapísal kapitán Michal Kabáč, ktorý vhodne tečoval strelu Troocka od modrej čiary. V 56. minúte sa takmer presadil aj Sojka, no na dvakrát neprekonal súperovho brankára, a tak nasledoval trest od hráčov MAC – z ich pohľadu znižoval v 58. minúte Galoha, ktorý zároveň stanovil skóre na konečných 7:3. Hrdinom stretnutia sa stal útočník Brendan Troock, ktorý zaznamenal päť bodov za gól a štyri asistencie.

HC ’05 Banská Bystrica – MAC Újbuda 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)

Góly: 1. Troock, 3. Tamáši (Gašpar, Bača), 20. Kontos (Bíreš, Troock), 26. Holenda (Gabor, Troock), 32. Bíreš (Kontos, Troock), 38. Šoltés (Gašpar, Ďatelinka), 47. Kabáč (Troock, Kontos) – 19. Elo, 36. Molnár (Göz), 58. Galoha (Tsulygin)

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Rahm) – Ďatelinka, Bačik, Holenda, Luža, Bača, Ganz, Frídel – Bíreš, Kontos, Troock – Kabáč, Gabor, Melicher – Šoltés, Tamáši, Gašpar – Jendek, Sojka, Výhonský
Trenér: Antti Karhula

MAC Újbuda: Kornakker (Farkas) – Uimonen, Szabó, Pozsgai, Göz, Garát, Dóczi, K. Varga, P. Tóth – R. Tóth, Ritter, Schlekmann – Eelo, Viikilä, Djumič – Tsulygin, Galoha, Weidemann – Ádám, Nádor, Molnár