Náš najproduktívnejší hráč Alex Tamáši dostal za svoje výborné výkony v úvode sezóny reprezentačnú pozvánku. Po absolvovaní tohtoročných MS tak nadväzuje na svoje pôsobenie v seniorskej reprezentácii Slovenska a zahrá si aj na novembrovom Nemeckom pohári. 

Alex je súčasťou 22-členného kádra, ktorý pocestuje do nemeckého Krefeldu, aby absolvovali každoročný Nemecký pohár. Ten sa uskutoční od 10. novembra, no hráči z aktuálneho výberu pocestujú na spoločný zraz, ktorý je na programe v pondelok 7. novembra. Svoje pôsobenie sústredia pred odchodom do Nemecka v Bratislave, kde spoločne absolvujú niekoľko tréningových jednotiek. Súčasťou realizačného tímu výberu Slovenska bude už tradične aj Juraj Stopka, ktorý pocestuje do Nemecka v úlohe výstrojového manažéra.

Na samotnom Nemeckom pohári odštartujú svoju púť zverenci trénera Ramsayho vo štvrtok 10. novembra od 16.15 h proti Rakúsku. Po dni voľna budú pokračovať na turnaji v sobotu od 14.00 h proti Dánsku, domáce Nemecko vyzvú o deň neskôr od 14.30 h. Všetky duely odvysiela naživo RTVS Šport.

Nominácia SR A na Nemecký pohár 2022 v Krefelde (7. – 13. 11. 2022):

Brankári: Matej Tomek, Dominik Riečický

Obrancovia: Mislav Rosandič, Peter Čerešňák, Mário Grman, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Samuel Hain, Michal Beňo, Andrej Golian

Útočníci: Alex Tamáši, Mário Lunter, Martin Faško-Rudáš, Daniil Fominych, Marek Hecl, Adrián Holešinský, Adam Sýkora, Andrej Kollár, Róbert Lantoši, Jakub Minárik, Oliver Okuliar, Matúš Sukeľ

PROGRAM NEMECKÉHO POHÁRA 2022 V KREFELDE

ŠTVRTOK 10. NOVEMBRA

16.15 Rakúsko – Slovensko

19.45 Nemecko – Dánsko

SOBOTA 12. NOVEMBRA

14.00 Slovensko – Dánsko

17.30 Nemecko – Rakúsko

NEDEĽA 13. NOVEMBRA

11.00 Dánsko – Rakúsko

14.30 Nemecko – Slovensko