Prakticky všetku pozornosť strhol na seba počas štvrtkového tréningu nový muž na lavičke nášho tímu, ktorým je Doug Shedden. Zmena hlavného trénera a s tým spojený prvý tréning pod jeho vedením prilákal do Tipsport arény mnohých zástupcov celoštátnych médii. Napriek tomu sme si však našli čas aj na rozhovor s útočníkom Andrejom Bírešom, ktorý prezradil viac o práci pod novým trénerom a taktiež aj o blížiacom sa zápase proti Novým Zámkom.

Andrej Bíreš si zrejme, rovnako ako mnohí ďalší jeho spoluhráči, určite nepredstavoval, že v novembri bude pôsobiť už pod tretím hlavným trénerom. Napriek tomu však na celú situáciu nazerá s nadhľadom. „Pravdupovediac, nečakal som to, ale je to súčasť tej práce, ktorú robíme. Musíme sa s tým vysporiadať a pracovať ďalej,“ prezradil rodák z Banskej Bystrice.

Ako však vplýva na hráčov fakt, že v krátkom čase sa budú musieť opäť prispôsobovať novinkám v hernom systéme, či tréningovom procese? „Nie je to jednoduché, musíme to však vstrebať. Sme profesionáli, musíme sa s tým jednoducho vysporiadať. Istotne už každý zažil výmenu trénera, či viacerých trénerov. Musíme s tým pracovať. Taký je hokej.“

Nový kormidelník sa prakticky okamžite po svojom príchode pustil do tvrdej práce, čo ocenil aj Andrej Bíreš. „Zapôsobil veľmi dobre,“ prezradil na prvého muža našej lavičky hráč, ktorý len pred niekoľkými dňami oslávil svoje 29. narodeniny.

Do akej miery je však možné vstrebať množstvo nových informácii za tak krátky čas? „Myslím si, že je možné sa adaptovať na jeho systém už pred piatkovým duelom, nakoľko sme všetci profesionáli a hrali sme už aj iné systémy, v iných kluboch. S tým si myslím, že nebude problém, možno s výnimkou pár detailov, na ktorých budeme musieť popracovať. Myslím si, že nový systém sa ukáže už v zápase proti Novým Zámkom,“ povedal odhodlane útočník, ktorý v doterajších 16 vystúpeniach obohatil svoje konto o 9 kanadských bodov (3+6).

Zaujímavosťou je, že „Birko“ počas svojho pôsobenia v najvyššej nemeckej súťaži nastupoval proti Ingolstadtu, ktorý svojho času Doug Shedden viedol z pozície hlavného trénera. „Mali veľmi kvalitný tím, hrali ofenzívny hokej, čo sa budeme pokúšať hrať aj my. Bolo ťažké dostať sa k nim do pásma, vedeli dobre zavrieť strednú tretinu.“

Našich hokejistov čaká v piatok 25. septembra ďalší náročný duel. Pod Urpín pricestujú aktuálni lídri ligového pelotónu, na čele ktorého sa usadili hokejisti Nových Zámkov. V prvom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral na ich ľade, sme dokázali zvíťaziť. Vtedy si trénerskú premiéru z pozície hlavného kouča odkrútil Rudolf Jendek. Mohol by sa tak opakovať podobný scenár v prípade Douga Sheddena? „Pre nich to bude tiež ťažké, najmä čo sa týka toho, aby nás načítali. Predsa len, ideme hrať nový systém. Nové presilovky, nové oslabenia, čiže môžeme ich len prekvapiť,“ povedal na záver Andrej Bíreš.