Po informácii o zotrvaní hlavného trénera Douga Sheddena prichádza vedenie nášho klubu s ďalšou pozitívnou správou. Tou je predĺženie zmluvy s Hunorom Martonom, ktorý zastával funkciu asistenta trénera a zároveň bol aj hlavným trénerom juniorky Baranov.

Stále len 29-ročný tréner tak dostáva od súčasného vedenia veľkú dôveru, ktorá však pramení z jeho pracovitosti a z toho, že spoločne s Dougom Sheddenom vytvorili skvelý tandem. Vynikajúco sa dopĺňali, a tak niet divu, že generálny manažér pre športovú časť, Ľuboš Pisár poskytol pre náš web niekoľko lichotivých vyjadrení na adresu rodáka z rumunského Sepsiszentgyörgyu. „Hunor je v prvom rade veľmi ambiciózny, mladý tréner, vysoko vzdelaný. Má veľmi dobrú hokejovú myseľ, je pracovitý, úprimný a je pripravený pomáhať vo všetkých oblastiach. Myslím si, že výborne dopĺňa Douga, a preto som rád, že budú pokračovať spolu. Spolu tvoria veľmi dobrý tím a je to veľmi dobrý základ trénerského štábu, ktorý sa pokúsime posilniť o ďalších členov. Jeho úlohou je asistovať Dougovi vo všetkých oblastiach, ale zároveň aj to, aby mali prospešnú diskusiu. Hunor nie je tzv. yes-man (že by prikývol na všetko), je to človek, ktorý povie, čo si myslí a ako by veci mali byť, čo je zdravé. Je medzi nimi rešpekt a z ich argumentácií vznikajú najlepšie riešenia. Hlavnými úlohami Hunora sú starostlivosť o obrancov a hra v oslabení,“ povedal na margo obnovenia spolupráce Ľuboš Pisár.

Hoci Hunor Marton pôsobí niekedy skromným, možno až nenápadným dojmom, svoje miesto na lavičke hlavného tímu si zastal a bude tak veľmi dôležitou súčasťou realizačného tímu, ktorý sa bude podieľať na skladbe kádra pre novú sezónu. „Samozrejme, som nadšený a som šťastný za túto príležitosť, ktorú som dostal a obzvlášť, že môžem pracovať s ľuďmi ako sú Doug (Shedden) a Ľubo (Pisár) a skutočne sa na to teším. Mojou snahou bude byť im nápomocný a vyťažiť zo všetkého úplné maximum,“ netajil svoje ambície Hunor Marton.