Pod Urpín mieri ďalšia nová akvizícia, pozíciu na brankárskom poste vystuží skúsený Marcel Melicherčík. Rodák z Popradu, ktorý naposledy pôsobil v druhej najvyššej nemeckej súťaži, sa s Banskou Bystricou dohodol na spolupráci do konca sezóny.

Marcel Melicherčík je rodákom a odchovancom popradského hokeja, v ktorom odštartoval aj svoju seniorskú kariéru. Po úspešnom pôsobení v drese „kamzíkov“, kde sa zaradil medzi veľké opory mužstva, si ho na skúšku vybral niekdajší účastník KHL HC Lev Praha, do prvého mužstva sa však nikdy nedostal. Melicherčík však v hlavnom meste Česka chvíľu pobudol, za pražskú Spartu nastúpil v deviatich dueloch. Vyskúšal si aj druhú najvyššiu českú súťaž v drese Litoměříc.

Ďalšiu sezónu strávil skúsený gólman takisto za riekou Moravou, jeden rok strávil v Liberci, kde sa zaskvel okrem iného aj niekoľkými čistými kontami po sebe a dlhou sériou bez inkasovaného gólu, ktorá trvala vyše 224 minút. Po dvoch sezónach v Česku zamieril 33-ročný brankár do Košíc, kde sa hneď v prvom roku svojho pôsobenia tešil z majstrovského titulu. V Košiciach pobudol Melicherčík aj v ďalšej sezóne.

V sezóne 2016/2017 si vyskúšal nadnárodnú EBEL ligu, kde chytal za talianske mužstvo HC Bolzano. V Taliansku načal Melicherčík aj ďalší ročník, no odohral len 14 duelov a prestúpil do druhej nemeckej ligy. V tíme Heilbronner Falken sa zaradil medzi opory mužstva. V Nemecku zostal Melicherčík aj v nasledujúcom roku, kde si po výborných výkonoch v tíme EC Kassel Huskies vyslúžil prestup do najvyššej nemeckej súťaže. V drese Grizzlys Wolfsburg však nenastúpil. V tejto sezóne zatiaľ skúsený gólman nechytal.

Športový manažér klubu Július Koval k príchodu povedal: „Do blížiaceho sa play off sme chceli ísť s tromi kvalitnými brankármi a to sa nám s príchodom Marcela aj podarilo, za čo sme veľmi radi. Matej Gajan pôjde zatiaľ získávať zápasovú prax do Levíc, ale pred play off sa pripojí k nášmu mužstvu“.