Stretnutie proti Detve sme mali rozohraté veľmi dobre. Vyhrávali sme 1:0 aj 3:2, ale nakoniec z toho bola bohužiaľ prehra o jeden gól, takže sme nezískali ani jeden bod, s čím tréner Miroslav Chudý rozhodne nemohol byť spokojný.

„Bolo to vyrovnané stretnutie, hlavne v hre 5 na 5. Obe mužstvá hrali to, na čo mali. My sme znovu prehrali zápas v nerovnovážnych stavoch. Mali sme dostatok presiloviek, aby sme dali gól, ale v jednej sme ešte aj inkasovali. To bolo všetko zle. Chýba nám kvalita. To sa nedá oklamať len bojovnosťou, v takýchto chvíľach sa to prejavuje. Síce sme bojovali, ale opäť sme vyšli bodovo naprázdno. Pokračuje a musíme sa z toho dostať. V rozhodujúcich chvíľach nám chýba skúsenosť či vyššia hráčska kvalita. Robíme chyby. Mali sme to celkom slušné rozohraté, bol to vyrovnaný zápas, ale nemáme rozdielových hráčov. Museli sme poprehadzovať aj presilovkové formácie, máme zranených nejakých hráčov. Všetko je to ubojované, skôr na náhodu. Musíme ísť ďalej,“ hodnotil pondelkový duel.

Chudý verí, že do tímu prídu posily, pretože inak sa obáva, že by sa HC ´05 Banská Bystrica nemusel pohnúť z aktuálnej jedenástej pozície: „Hráčov je voľných dosť. Neviem, do čoho pôjdeme my. Nie je to otázka pre mňa, skôr pre manažment. V rámci možností musíme mužstvo posilniť, pretože inak sa nepohneme. Na trhu sú nejakí hráči. Niektorí z nich tu už boli, ale uvidíme, či to budú práve oni. Jeden hokejista by mal prísť v utorok. Môžeme vyhrať zápas, ale nebudeme vyhrávať. Pokiaľ sem nedotiahneme nejakých 4-5 hráčov, pretože viem, že ešte nám odídu aj ďalší. Zatiaľ nám hráči odchádzajú a príchod je minimálny. Nie všetko, čo sa týka príchodov, nám vyšlo,“ prezradil.

Momentálnou Achillovou pätou je hlavne pozícia stredného útočníka: „Máme iba jedného centra, tým je Tamáši. Alternujeme to krídlami a center sa musí narodiť, čiže to nenahradíme hokejistami z iných postov. Hrajú to hráči, ktorí to nikdy nehrali. Rodený center bude len prínosom. Niečo sme na tomto poste mali rozrobené, zatiaľ to nevyšlo,“ doplnil.

Práve spomínaný Alex Tamáši sa postaral o dva góly, viac by bral tri body: „Vyhrávali sme osem minút pred koncom 3:2 a znova sme o vedenie prišli. Pri víťaznom góle sa to súperovi odrazilo po buly a v presilovke im to padlo do bránky. Zápas bol ale celkovo vyrovnaný. Oba tímy chceli vyhrať. Každý si plnil to, čo mal, ale rozhodli napokon maličkosti. Nám nevyšli presilovky, mali sme ich veľa, lenže gól sme v nich nedali. Musíme ich využívať častejšie,“ dodal Tamáši.