Piatkový zápas 3. kola Tipos extraligy proti Slovanu nedopadol pre náš tím práve najlichotivejšie. Na prehre 1:5 bolo najväčším sklamaním, že hráčom sa napriek snahe nedarilo vyrovnať nášmu súperovi a v mnohých ohľadoch sme ťahali za kratší koniec.

Jediným strelcom v našom drese bol Branden Troock, ktorý krátko po góle na 0:3 vykresal malú iskierku nádeje. Smolným momentom bolo, že sa nám nepodarilo využiť presilové hry zo záveru druhej, respektíve začiatku tretej tretiny, ktoré by nás vrátili do hry. S kanadským útočníkom sme si po nešťastnom stretnutí rozobrali príčiny našej prehry. „Určite v tom hralo rolu hneď niekoľko vecí. V súbojoch sme boli neskoro, pri práci s pukom sa nám nedarilo ako by sme chceli. V strednom pásme sme strácali puky a súper nás vďaka tomu v ofenzíve prevyšoval a častokrát sme ich pustili do prečíslenia. Všetko sa to nabalilo na seba,“ povedal so smutným tónom v hlase hráč, pre ktorého je Banská Bystrica jeho prvým pôsobiskom na starom kontinente.

Realizačný tím už dlhšie hľadal optimálne zloženie prvého útoku, ktorý by patril medzi rozdielové. Proti Slovanu sa v elitnej formácii po boku Troocka ocitli Michal Kabáč a Kristoff Kontos. „Z hľadiska našej formácie to bol asi jeden z tých lepších zápasov, s oboma sa hrá ľahko keďže sú to kvalitní hráči. Kaby je pravdepodobne jeden z najlepších hráčov, s ktorými som hral, čo sa týka získavania pukov v rohu klziska. Ide ako píla. Kristoff je skvelý nahrávač, takže máme na čom stavať,“ nevešal hlavu útočník, ktorý bol v roku 2012 draftovaný do NHL tímom Dallas Stars.

Množstvo pozápasových otázok smerovalo najmä k tomu, čo všetko musíme zlepšiť pred blížiacim sa duelom proti Nitre. Corgoni sa predstavia na našom ľade už v nedeľu a času na nácvik konkrétnych činností nie je veľa. Branden Troock a rovnako tak aj ďalší hráči sú si vedomí, že všetko bude prameniť najmä z našej snahy, bojovnosti a rýchlosti. „Mali by sme hlavne zachytiť úvod a začať omnoho lepšie. Potrebujeme vyhrávať osobné súboje, zjednodušiť hru. Nemali by sme sa za každú cenu snažiť hrať celý zápas profesorsky, niekedy treba jednoducho nahodiť puk a ísť do plných. Potrebujeme sa tlačiť viac do brány a byť hladný po góloch. Určite od nás očakávam oveľa väčšiu snahu,“ povedal na záver.

V podobnom duchu sa vyjadril aj Dávid Šoltés, pre ktorého bol zápas proti Slovanu jeho stým v banskobystrickom drese. „Šolty“ uznal, že prehra proti „belasým“ bola niečím strašným nie len z pohľadu hráčov, ale aj z pohľadu fanúšikov, ktorí nemali veľa dôvodov užiť si tento piatkový zápas. „My sa musíme vo všetkom zlepšiť. Proti Michalovciam a Slovanu sme hrali asi tak na 50 percent oproti tomu, čo sme predvádzali v príprave. Asi sme sa nejako uspokojili. Myslím si, že tie výhry v príprave nám skôr uškodili ako pomohli. Už sa tým nechceme zaoberať a ani týmto zápasom. Myslíme na tie ďalšie stretnutia a v nich chceme predvádzať to, na čo máme a hlavne musíme ísť na sto percent.“


foto: Dominika Körtvélyesiová (ilu), Maroš Búrik