Séria prehier sa predĺžila už na sedem zápasov. V nedeľu sme nestačili ani na Michalovce. Napriek tomu, že „Barani“ išli do vedenia, tak Dukla rýchlo v druhej časti hry skóre otočila a po siréne to bolo už 1:4 z nášho pohľadu.

V poslednej časti hry Lalancette stanovil na konečných 1:5. Za nás sa presadil iba Matt Mistele, bol to jeho desiaty gól v sezóne: „Do polovice zápasu sme hrali to, čo sme mali a po taktickej stránke aj čo chceli. Súpera sme nepúšťali do nejakých útokov, prečíslení, brejkov. Dobre sme vykrývali stredné pásmo, ale po našom góle sme dostali dva zlepené zásahy strelami od mantinelov a tá polminútovka rozhodla. Naše sebavedomie išlo nadol. Síce sme sa držali v hre, ale prišli ďalšie dva zlepence a bolo po zápase. Z tohto pohľadu to bolo pre nás v druhej tretine aj kruté. Nám však chýba mladícka drzosť a agresivita. Takisto sme rýchlo strácali puky, smerom dopredu sme neurobili nič a zle sme hrali presilovky. My sa môžeme držať po taktickej stránke, ale musíme si ísť za víťazstvom a to nerobíme,“ hodnotil tréner Miroslav Chudý.

Nedostatkov videl ešte viac, veľmi zle hrali Banskobystričania aj presilovky: „Chýbajú nám niektoré základné veci. Potom je to tak ako to je. Pokiaľ nepridáme v agresivite, drzosti a sebavedomí, tak to neprelomíme. Nemôžeme sa zrútiť po dvoch góloch. Mužstvo nemá morálnu silu. Potrebovali by sme víťazný zápas, ale sám nepríde. Pokiaľ každý nepodá maximum, tak to nebude ono. To mužstvo momentálne nie je v dobrej pohode. Každý však musí začať od seba, bez sebavedomia sa nedá hrať. Znova sme to zložili nanovo, pretože prišiel Mlynarovič. Keď sa hráči vracajú z oslabenia, tak majú jazyk po kolená a keď hráme presilovku, tak nikto sa nevráti na striedačku ani len zadýchaný. Tam treba pritlačiť, ale hráči to podceňujú. Máme plno presiloviek, ale nevieme si nimi pomôcť,“ hodnotil Chudý.

Opätovný debut za HC ´05 Banská Bystrica prežil práve proti bývalému klubu Samuel Mlynarovič, nastúpil v prvej formácii: „Návrat som si predstavoval víťazne, ale dopadlo to tak ako dopadlo. Na začiatku to bolo vyrovnané. Michalovce otočili skóre na 1:2. My sme mali presilovky a niekoľko vyložených šancí. Nepremenili sme ich a taký skúsený tím ako Michalovce to vie potrestať. Keď to bolo o tri góly, tak súper dostal krídla a prehral nás. Skončil som v Michalovciach a deň na to mi volal pán Koval a následne aj pán tréner Chudý. Nejak som si to prebral a vrátil som sa. Som rád, že som späť v Bystrici. Verím, že pomôžem tímu dostať sa v tabuľke vyššie. Najväčší problém nášho tímu je sebavedomie. Zbytočne odhadzujeme puky, pritom s nimi môžeme hrať. Zadarmo ich dávame súperovi, ten z toho ťaží a útočí. My sme boli často nekoncentrovaní, mali rozhodenú obranu a aj keď tomu chceme zabrániť, tak už nestíhame. Kopia sa chyby a končí to inkasovanými gólmi. Ja však pevne verím, že sa to v budúcnosti zlepší a začneme vyhrávať,“ verí skúsený center.