Kolotoč stretnutí najvyššej hokejovej súťaže je aj v novom kalendárnom roku neúprosný a v nedeľu 8. januára čakal na našich hokejistov už tretí súboj v aktuálnom týždni. Pod Urpínom sa predstavili hráči Prešova, ktorým patrila pred stretnutím posledná priečka.

Už od úvodných sekúnd sme diktovali tempo zápasu a na konci 2. minúty sa nám podarilo otvoriť skóre zásluhou Watlinga, ktorý reagoval na odrazený puk po strele Tamášiho. Hosťom sa síce podarilo v presilovej hre vyrovnať zásluhou Avtsina, no už v 11. minúte posielal náš tím do vedenia Troock. V 15. minúte bolo dokonca už 3:1, po rýchlom prechode do pásma a peknej kombinácii adresoval Gašpar puk Sukeľovi a ten svojím gólovým zakončením vyhnal z prešovskej brány Bespalova.

Priestor medzi tromi žrďami zaujal Rabčan a mladý gólman mal čo robiť najmä v úvode druhej tretiny, kedy sme dohrávali presilovú hru. Zaskvel sa aj pri strele Gabora z 27. minúty a následne v polovici zápasu aj pri zakončení Sukeľa, po ktorom sa celá situácia preverovala u videorozhodcu. Hostia tieto momenty ustáli a v závere druhej tretiny sa dokonca aj osmelili, čo viedlo najprv k zníženiu – v 37. minúte sa ocitli v rohu klziska obaja naši zadáci, čo potrestal gólom Giles. Prešovčania strhli na krátko momentum na svoju stranu a odmenou im bol vyrovnávajúci gól, ktorý prišiel 27 sekúnd po góle Gilesa, tentokrát sa medzi strelcov zapísal Salituro.

V tretej tretine sme sa vrátili k aktívnemu hernému prejavu a vďaka kvalitnému forčekingu prišli získané puky a niekoľkokrát sme zavreli súpera v ich pásme. Pri jednej z takých pasáži odviedol dobrú prácu Urbánek, z ktorého aktivity napokon vyťažil Kontos a v 50. minúte sme opäť viedli. Prešov to v závere skúšal aj bez brankára, jednému z našich hráčov sa podarilo trafiť konštrukciu opustenej Rabčanovej brány, a tak sa už stav zápasu nemenil – vďaka výsledku 4:3 sme dokráčali k ďalšiemu víťazstvu.

HC ’05 Banská Bystrica – HC MV Transport Prešov 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Góly: 2. Watling (Tamáši, Bačík), 11. Troock (Bjorkung), 15. J. Sukeľ (Gašpar, Bíreš) – 8. Avtsin (Salituro, O. Turan), 37. Giles (Nauš, Girduckis), 38. Salituro (Avtsin, O. Turan). Rozhodovali: Goga, M. Korba – Jedlička, Tichý, vylúčení na 2 min: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 1956.

HC ’05 Banská Bystrica:  Sedláček (Belányi) – Bačik, Luža – Kojo, Björkung – Ďatelinka, Holenda – Bača, Frídel – Troock, Tamáši, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Kontos, Urbánek – Kabáč, Gabor, Výhonský

HC MV Transport Prešov: Bespalov (15. Rabčan) – Giles, Lalík – D. Jendroľ, Turan – Nátny, Fekiač – Rajnoha – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Campagna – K. Jendroľ, Tkáč, Ščurko – Žilka, Klíma, Milý – Pulščák

Doug Shedden, hlavný tréner: „Povedal by som, že to bol z našej strany skutočne solídny zápas, zvlášť teda v tretej tretine. Už v úvode zápasu sme si vytvorili dostatok šancí a náš náskok mohol byť pokojne aj vyšší. Za stavu 3:1 nevyužil Troock veľkú príležitosť, po ktorej sa súperovi podarilo vyrovnať a odrazu stál proti nám nebezpečný protivník. Zahodili sme veľa dobrých šancí, ich brankár, ktorý napokon dochytal, odviedol dobrú prácu. V poslednej tretine sme súperovi umožnili iba štyri strely, čo je pozitívum. Dali sme gól, keď sme ho potrebovali – postaral sa o to Kontos a dosiahli sme tak cenné víťazstvo. Celý prvý útok dnes mohol dať pokojne oveľa viac gólov, myslím si, že taký Watling mohol mať po dnešku kľudne aj štyri body, rovnako tak Alex (Tamáši). Na ľade dominovali, hrali fakt dobre, len sa im nepodarilo rozvlniť sieť viackrát, a to aj napriek tomu, že si to zaslúžili.“

Jakub Sukeľ: „Myslím, že sme dobre začali, dali sme góly a tak sme si to predstavovali. V druhej tretine sme si to trošku skomplikovali, dostali sme tam rýchle dva góly, ale tretiu tretinu sme zvládli. Dali sme tam víťazný gól a sme za to radi. Dnes som mal viac šancí, aj pred koncom, ale žiaľ nejak som to zle vyhodnotil. Nevyšla mi tam strela, možno keby som skúsil blafák, tak to vyjde. Keď vyrovnali, asi boli trochu psychicky na koni, ale vravím, sme radi, že sme to v tretej tretine zvládli a ukázali tú silu, že na to máme a že doma vieme ten zápas dotiahnuť do víťazného konca.“

Patrik Luža: „Bolo tam veľa dobrých vecí, v podstate až na koncovku druhej tretiny, tú päťminútovku, kedy sme spravili také dosť nepochopiteľné hlúposti. Z našej strany dobrý zápas, mali sme viacero šancí, ktoré sme síce nevyužili, ale dôležité pre nás je, že sme boli celý zápas pred nimi – fyzicky podľa mňa určite. Za väčší priestor na ľade som trénerovi vďačný a jediné ako sa mu za to môžem odvďačiť je podľa mňa presne to, čo robím – že nevzdávam žiadny súboj a hrám naplno a ono sa to ukazuje. Po dvoch tretinách sme si nehovorili negatíva, aj keď jasné, treba si povedať aj to, čo sme urobili zle. Ale skôr sme išli do tretej tretiny s tým, že sme vedeli, že s výnimkou piatich minút druhej tretiny, sme celý zápas boli naozaj lepším tímom a jednoducho sme si povedali, že neexistuje, aby sme dnes prehrali ak budeme hrať tak, ako dovtedy.“