Štvrtý zápas série predkola rozhodol o tom, že pre HC ´05 Banská Bystrica sezóna skončila. „Barani“ prehrali play-off sériu prvýkrát od apríla 2016. Tento pocit sme nepoznali takmer päť rokov.

V poslednom stretnutí sme ešte počas tretej tretiny vyhrávali 2:1, avšak napriek šanciam na zvýšenie skóre sme neuspeli a z brejku sa presadil Aaron Berisha. Ten istý hráč rozhodol predĺženie, keď puk po nahodení nešťastne prepadol pri bližšej žrdi okolo Belányiho za čiaru: „Hrali sme dobre, v podstate to, čo sme chceli. V niektorých činnostiach sme diktovali hru, ale zápasy sa hrajú na góly a my sme ich nedali viac než súper. Napriek tomu som hrdý, že hráči cez tie problémy, ktoré sme mali, najmä zdravotné, ale aj iné, tak dreli. Možno sme si mohli zaslúžiť aj viac, ale taký je šport. O neúspešnej sérii s Trenčínom rozhodli hlavne naše chyby, tie nás stáli postup,“ zhodnotil fínsky tréner Tuukka Poikonen, ktorý nezabudol pochváliť ani mladého gólmana Filipa Belányiho: „Je to skvelý brankár. Dva mesiace, čo som tu bol, mal možno len pár zápasov, ktoré mu nevyšli, ale je to veľmi talentovaný gólman.“

Kapitán Ivan Ďatelinka neskrýval sklamanie: „Bola to veľmi vyrovnaná séria, okrem toho zápasu, ktorý sme prehrali 1:4. Inak sa vždy rozhodovalo v predĺžení. Nám nebolo dopriate šťastie, hoci sme dali do toho všetko, no dnes nám to nevyšlo. Na bilancovanie sezóny bude ešte čas, no nebolo to nič ľahké pre nás, rovnako tak ani pre funkcionárov. Ťažko sa mi hľadajú slová, môžem iba pogratulovať súperovi a popriať mu v ďalšej časti play-off veľa šťastia,“ povedal po nedeľnom dueli.

Pozitívom však je, že mladí hráči sa chopili šance dobre: „V našom tíme je veľa mladých chalanov, teraz majú všetci hlavy dole, vedia, aké to je. Bystrica nie je naučená takto skoro končiť sezónu, je to však realita, musíme sa z nej poučiť. Mladí hráči majú ešte všetko pred sebou. Len tvrdou robotou sa dostanú ďalej a verím, že skúsenosti, ktoré dnes získali na ľade, tak sa na nich nalepia a potom ich zúročia,“ doplnil banskobystrický kapitán.