S blížiacim sa záverom týždňa prichádza ďalšia porcia zápasov, tentokrát s dvomi celkami, ktoré sú nateraz v elitnej šestke. V piatok pocestujeme do Košíc, ktoré sa po nesmelom úvode sezóny šplhajú v tabuľke nahor a v nedeľu privítame pred zrakmi našich priaznivcov Spišskú Novú Ves.

Hráči majú za sebou niekoľko ďalších tréningových jednotiek, ktoré dopomáhajú okrem lepšieho spoznávania sa s realizačným tímom aj k lepšiemu pochopeniu nového herného systému. Jedným z hráčov, ktorí si pochvaľujú metódy trénera Sheddena je aj navrátilec v zostave, Dávid Šoltés. Ten je po zdravotných komplikáciách fit a veľmi si želá, aby zdravie slúžilo nie len jemu, ale aj všetkým jeho spoluhráčom. „Zvykáme si ešte samozrejme na nového trénera, ale vyzerá byť super. Zvykáme si aj na nové veci, ktoré si chceme prenášať do zápasu. Myslím si, že je to na dobrej ceste,“ prezradil útočník, ktorý pre zranenia odohral v tejto sezóne len 12 stretnutí.

V piatok 2. decembra nás čaká duel na ľade Košíc, ktorým v ostatnom období vychádzajú veci podľa predstáv. „Bude to troška iné pre nás, keďže sme zvyknutí na menšie ihrisko. Samozrejme to bude určite vyhovovať, budeme mať viac priestoru a trošku viac času na všetko. Budeme sa to snažiť využiť. Dúfam, že sa nám to podarí a odídeme s nejakými bodmi, najlepšie s tromi,“ netajil ambície Dávid Šoltés.

Košičania zvíťazili vo všetkých troch posledných vystúpeniach a inkasovali v nich iba dva góly. Stalo sa tak v ich domácom prostredí, kde navyše okúsili chuť prehry iba v jednom prípade z desiatich zápasov. Svoj možný recept na prípadný úspech prezradil univerzál Matej Bača. „Musíme dbať na to, aby sme mali dobrý pohyb. Na tom veľkom ihrisku je to vždy o korčuľovaní a väčšinou ten tím, ktorý je aktívnejší, je aj úspešnejší v takýchto zápasoch.“

Aj Matej Bača, ktorý počas týždňa oslávil svoje 27. narodeniny, potvrdil „Šoltyho“ slová o snahe adaptovať sa na nové prvky v tréningoch a v hre. „Mali sme náročné tréningy. Nedeľný zápas nám moc nevyšiel, takže počas tréningov sme sa snažili zlepšiť veci, ktoré nám tam chýbali. Stále sa dostávame do nového systému, dbali sme hlavne na to, aby sme zlepšili tieto veci,“ prezradil náš obranca.

V nedeľu nás naopak čaká domáci duel, po druhýkrát v aktuálnom ročníku privítame na našom ľade Spišskú Novú Ves. Prvý vzájomný zápas ponúkol pre oko diváka atraktívnu prestrelku, hneď v úvodnom kole sme zdolali „rysy“ po výsledku 6:5. Spišiaci však odvtedy ukázali progres a aktuálne im patrí pred víkendom štvrtá priečka.

Ani Dávid Šoltés a ani Matej Bača neočakávajú, že by malo dôjsť k podobne divokému výsledku, ako tomu bolo počas úvodného večera novej sezóny. „Všetci sme len vstupovali do sezóny, takže dá sa povedať, že to bolo ešte také neoťukané. Teraz to už zrejme bude vyzerať inak, určite však chceme ísť do zápasu podobne ako v úvodnom kole a chceme získavať body,“ povedal odhodlane Dávid Šoltés.

Podľa Mateja Baču sa prestrelka neočakávala ani pred spomínaným prvým kolom sezóny: „Všetky tímy sa na začiatku sezóny hľadajú a ani jednotlivé systémy nie sú ešte stopercentné. Myslím, že teraz to bude zápas o pár góloch, pár chybách, ktoré môžu rozhodnúť,“ dodal na záver.