Podobne ako naposledy, aj tentokrát bolo derby medzi nami a Zvolenom poriadne vyrovnané, napäté a dramatické až do konca. Necelé tri tisícky divákov najprv videlo zhodne po dva góly na oboch stranách, lenže riadna hracia doba napokon ani jednému z celkov nestačila na to, aby rozhodli o svojom víťazstve. Nestalo sa tak ani v následnom predĺžení a derby tak rozhodovali až samostatné nájazdy…

Ako prvým sa do streleckej listiny podarilo zapísať súperovi, keď už v 3. minúte využil presilovú hru Viedenský. Odpovede sme sa dočkali počas 8. minúty, kedy Jakub Sukeľ dobre našiel Výhonského a robustný útočník zaznamenal náš stý gól v aktuálnom ročníku.

V prostrednej časti hry sa nám podarilo ísť do vedenia, postaral sa o to Troock, ktorý na dvakrát dostal puk cez hosťujúceho brankára. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať zásluhou Mudráka, v 28. minúte sa totiž ujala jeho tvrdá rana. Krátko pred záverom tretiny mohol preniknúť medzi strelcov Bíreš, no vo veľkej šanci nenašiel recept na Trenčana.

Vstup do tretej tretiny vyšiel opticky nášmu súperovi, no prvé vážnejšie šance prišli z našej strany – konkrétne Jendek a po ňom aj Watling boli blízko gólu. V 44. minúte si trúfol aj náš obranca Matej Bača, podobné chúťky ukázal aj o tri minúty neskôr, no stav ostával vyrovnaný. To sa nezmenilo ani po našej presilovke pri vylúčení Viedenského z 48. minúty a keďže začali úradovať defenzívy, na ďalšiu vážnejšiu príležitosť čakali diváci až do 58. minúty. To mal rozhodujúci gól na hokejke Watling, lenže šťastena v derby nestála na jeho strane a zápas tak smeroval do predĺženia.

V ňom sa napriek veľkým šanciam na oboch koncoch klziska nerozhodlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Tretiu sériu uzavrel gólom Bíreš, no ihneď na to mu odpovedal Zuzin. Rozhodovalo sa až v siedmej sérii, ako prvý išiel náš Urbánek a keďže svoj pokus premenil a Sideroff nie, radosť z výhry bola na našej strane.

HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. Viedenský (Jedlička, Zuzin), 27. Troock (Kontos. Watling), Urbánek (rozh. sam. nájazd) – 8. Výhonský (J. Sukeľ, Gašpar), 29. Mudrák (Hanna, Huntebrinker). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Haringa, Gegáň, vylúčení na dve min.: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2819 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Sedláček (P. Andrisík) – Luža, Bačik, Ďatelinka, Kojo, Holenda, Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – R. Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Výhonský, Urbánek, Jendek – Gabor, Sojka, Kabáč

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – A. Barcík